header portal

 

 

 

poniedziałek, 27 maj 2019 20:11

W Sztabie Generalny WP pożegnano oficerów, w tym rzecznika prasowego

Napisane przez SG WP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyło się uroczyste pożegnanie oficerów, którzy z dniem 31 maja zakończą zawodową służbę wojskową.

Wśród oficerów, których 24 maja pożegnał szef Sztabu Generalnego WP był pułkownik Tomasz Szulejko, od 2013 roku rzecznik prasowy szefów Sztabu Generalnego WP, wcześniej m.in. publicysta Polski Zbrojnej i oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Dziękując oficerom za lata służby w Wojsku Polskim generał broni Rajmund T. Andrzejczak w sposób szczególny podziękował płk. Tomaszowi Szulejce, z którym, jak podkreślił, wcześniej spotykał się wielokrotnie podczas służby wojskowej, a w Sztabie Generalnym przez ostatni rok współpracował na co dzień. Za wybitny dorobek w służbie szef SG WP wyróżnił płk. Szulejkę Szablą Honorową Wojska Polskiego.

Pułkownik Tomasz Szulejko w swoim wystąpieniu podkreślił, że służba wojskowa była jego świadomym wyborem i dziś, odchodząc do cywila, nie żałuje nawet jednego dnia ze swojego zawodowego życia.

Jako rzecznik prasowy pułkownik Szulejko współpracował z oficerami i rzecznikami prasowymi SZ RP, którym dziś, licznie przybyłym na uroczystość, złożył serdeczne podziękowania.

Na uroczystości obecni byli zastępcy szefa SG WP oraz byli przełożeni płk. Tomasza Szulejki – generałowie Mieczysław Cieniuch, Mieczysław Gocuł, Anatol Wojtan, Jan Dziedzic.

Wśród gości obecni byli także żołnierze i pracownicy sztabu oraz przedstawiciele RSZ i instytucji MON, na co dzień współpracujący z Zespołem Prasowym SG WP i płk. Tomaszem Szulejko.

źródło:  Zespół Prasowy SG WP

Czytany 2408 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza marko środa, 29 maj 2019 08:54 napisane przez marko

    no cóż, ale koordynator ds. służb specjalnych Kamiński, skazany przez sąd I instancji na nadużywanie uprawnień i przekroczenie uprawnień, szykuje już m.in. dla takich oficerów nowelizację ustawy o ochronie informacji niejawnych w której uniemożliwi im kontynuowanie pracy w rezerwie z dostępem do informacji niejawnych :-(

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

 

      

      

      

WYSZUKIWARKA

PRZEGLĄD MEDIÓW

   

SONDA