header portal

 

 

 

czwartek, 13 czerwiec 2019 08:07

Żandarm najlepszym wojskowym motocyklistą

Napisane przez st. chor. sztab. Bogdan Łukomski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierz Żandarmerii Wojskowej po raz trzeci został najlepszym wojskowym motocyklistą. W tegorocznym konkursie „Wojskowy Kierowca Roku 2019” pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej „Mistrz Motocykla” zdobył st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

W dniach 4 - 7 czerwca na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbył się finał konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2019”. Konkurs składał się z konkurencji samochodowych i motocyklowych.

Żandarmeria Wojskowa wystawiła drużynę, która uczestniczyła w konkurencji „Mistrz Motocykla”. Zawody motocyklowe składały się z części teoretycznej, tj. testu ze znajomości wybranych zagadnień z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej części kierowcy jednośladów mieli do pokonania slalom oraz tor przeszkód. Konkurencie rozgrywane były na motocyklu YAMAHA XT660R. Podkreślić należy, iż każdy zawodnik musiał praktycznie dokonać zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego.

We współzawodnictwie motocyklowym Żandarmerię Wojskową reprezentowali st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, plut, Marcin Szulczyk i plut. Piotr Kawczak z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie. Wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej znalazł potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach. Najlepszy w żandarmskim teamie okazał się st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz, który zdobył tytuł „Mistrza Motocykla”.

Głównym celem konkursu „Wojskowy Kierowca Roku” jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

żródło: KG ŻW

Czytany 216 razy

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

 

      

      

      

WYSZUKIWARKA

PRZEGLĄD MEDIÓW

   

SONDA