... ...

W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu (będącego jednocześnie Wojskowym Oddziałem Gospodarczym-WOG) zatrudnionych jest 380 pracowników RON. W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 2024 r. najniższego wynagrodzenia za pracę w wysokości   4 242 zł BRUTTO (bez dodatku za wysługę lat) 350 pracownikom  Bazy tj. 92 proc. ogółu pracowników podwyższono wynagrodzenie by osiągnęli pułap najniższego wynagrodzenia w kraju.

Aktualnie nie ważne czy to portier, pomoc kuchenna, referent, magazynier, księgowa, specjalista czy posiada wykształcenie podstawowe, zawodowe, wyższe czy wyższe mgr  wszyscy mają tyle samo. TO ABSOLUTNY SKANDAL DO CZEGO DOSZŁO W ARMII W OBSZARZE WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKÓW RON. TO PLUCIE W TWARZ DZIESIĄTKOM TYSIĘCY PRACOWNIKOM KTÓRZY WYKONUJĄ TAK WAŻNE ZADANIA DLA OBRONNOŚCI KRAJU. PRZEZ 8 LAT rządu PiS  POMIMO WPROWADZANIA GŁODOWYCH REGULACJI (WSZYSTKIM PO RÓWNO) DOPROWADZONO DO TEGO STANU. Po co odpowiadać za miliony ZŁ (księgowe) jak można zgarniać z talerza i kasa taka sama.

Pracuje w MON prawie 40 lat i takiego SYFU nie było NIGDY. A panowie z MON (min. Błaszczak) nie raczyli spotkać się ze stroną społeczną ani razu. Pokazali gdzie mają prawie 50 tys. pracowników. To nie jest już sfera budżetowa tylko PODBUDŻETOWA, HAŃBA!!!

Ponadto funkcjonują ogromne różnice w wynagrodzeniach pracowników RON realizujących tożsame obowiązki np.:  w 42. BLSz z Radomia różnica w funduszu wynagrodzeń licząc średnio-rocznie pomiędzy pracownikiem 42. BLSz a pracownikiem 6. MBOT też z Radomia wynosi  w skali roku 7 859,04 zł. Czyli pracownik 6.MBOT dostaje średnio o 7 859,04 zł więcej niż pracownik Bazy. A przecież to 42. BLSz zabezpiecza im cały proces funkcjonowania i działania (w obszarze logistyki, finanse itp.).

Jak czują się pracownicy Bazy widząc że obok pracownik na tożsamym stanowisku ale w ramach WOT zarabia więcej rocznie o PRAWIE 8 tys. zł. KOLEJNY SKANDAL!!!

Podałem przykład 42.BLSz ale dotyczy to wszystkich jednostek (za wyjątkiem specjalistycznych) opłacanych z tego przepisu płacowego tj. PUZP dla WJOSB.

Pracownicy  42.BLSz