... ...

Ppłk Krzysztof Płatek, były rzecznik Inspektoratu  oraz Agencji  Uzbrojenia, a także rzecznik prasowy Eurokorpusu  pożegnał się z mundurem. 

Ppłk Płatek poinformował o tym  na platformie X ( dawniej Twitter), przy okazji  dziękując za lata służby na różnych  stanowiskach.  

"Patrząc z perspektywy osób, które zdejmują mundur posiadając pełną wysługę emerytalną, czas, który poświęciłem armii może wydawać się stosunkowo niedługi. Niemniej, szczególnie ostatnie lata i ich dynamika, a także to, że zadania realizowane na stanowiskach związanych z modernizacją Sił Zbrojnych były wyjątkowo absorbujące sprawiły, że kończąc zawodową służbę wojskową czuję, jakbym zdjął z klatki piersiowej duży ciężar i mógł ponownie zaczerpnąć powietrza. 

Jednak ten moment, to nie tylko szansa na odzyskanie sił i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, ale również chwila, w której mogę powiedzieć, że to co robiłem miało sens. Komunikacja w obszarze modernizacji technicznej to nie były tylko suche komunikaty, ale też misja związana z budową świadomości społeczeństwa, jak ważne jest nasycenie Sił Zbrojnych nowoczesnym sprzętem wojskowym, w jak największym stopniu. Sprzętem, który zapewni polskim żołnierzom przewagę nad przeciwnikiem oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa wszystkich obywateli.

Jednocześnie to, co było najbardziej wymagające, dawało zarazem największą satysfakcję. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że mimo, iż służyłem na różnych stanowiskach w wielu jednostkach i instytucjach, to moją służbę będę pamiętać przede wszystkim z czasów, kiedy miałem zaszczyt reprezentować Inspektorat, a następnie Agencję Uzbrojenia. 

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować, począwszy od jednostek, gdzie służyłem na stanowiskach dowódczych, poprzez jednostki i instytucje, gdzie pełniłem funkcje sztabowe, a kończąc na instytucjach, w których pełniłem rolę oficera prasowego, a ostatecznie rzecznika prasowego. Podziękowania należą się również wszystkim z współpracujących komórek, instytucji oraz podmiotów przemysłowych, gdzie miałem okazję poznać naprawdę świetnych i utalentowanych ludzi.

Na tym zakończę, a skoro jutro wstaje nowy dzień, to obiecuję, że wraz z nowym zdjęciem, które zamieszczę na portalach społecznościowych wyjaśnię w kilku słowach, dlaczego ostatecznie, w październiku ubiegłego roku, zdecydowałem się rozstać z mundurem" -  dodał Krzysztof Płatek na platformie X.

zdjęcie: Krzysztof Płatek/X