... ...

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że podczas lotu szkolnego M-346 "Bielik" doszło do "niekontrolowanego oddzielenia się owiewki od statku powietrznego". Pilot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Dęblinie. W komunikacie przekazano, że do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia loty na samolotach M-346 zostały wstrzymane.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, do zdarzenia doszło we wtorek 5 grudnia przed południem nad terenem powiatu łukowskiego (województwo lubelskie). W komunikacie wyjaśniono, że podczas wykonywania lotu szkolnego w samolocie M-346 "Bielik" z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie doszło do niekontrolowanego oddzielenia się owiewki od statku powietrznego.

Dowództwo Generalne RSZ: Piloci są przygotowani na różne sytuacje

"Pomimo wyjątkowej sytuacji pilot bezpiecznie wylądował na lotnisku 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Zdolność pilota do szybkiego podejmowania decyzji, umiejętności pilotażowe oraz opanowanie i koncentracja w sytuacji kryzysowej okazały się kluczowe. Asysty w sytuacji kryzysowej udzielił pilot lecący w formacji, który koordynował służby ruchu lotniczego, prowadząc korespondencję radiową oraz wizualnie zweryfikował uszkodzenie samolotu i prawidłową konfigurację do lądowania" - czytamy.

Źródło: www.wojskonews.pl 

Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/   >>>