... ...

"Dla mnie jest nieistotne, kto ma jaki biznes w kwestiach zbrojeniowych czy obronnych. Dla mnie jest istotne to, kiedy Polska będzie bezpieczniejsza" - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do słów Andrzeja Dudy o projekcie budowy żelaznej kopuły nad Europą. Prezydent stwierdził, że jest to "biznesowy projekt niemiecki", który pojawił się przed dwoma laty. Po południu Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, podkreślił w kwestii europejskiej tarczy antyrakietowej, że "jeśli (projekt jej utworzenia - przyp. red.) uwzględni polską ofertę technologiczną i system dowodzenia IBCS (który w Polsce już jest dzięki pracy obu rządów) to prezydent taki projekt będzie wspierał".

We wtorek w kancelarii premiera odbyła się konferencja prasowa po posiedzeniu Rady Ministrów.

Tusk na temat słów Dudy o "biznesowym projekcie niemieckim"

Donald Tusk był pytany o słowa prezydenta Andrzeja Dudy, wedle których tzw. żelazna kopuła nad Europą to "biznesowy projekt niemiecki".

Dla mnie jest nieistotne, kto ma jaki biznes w kwestiach zbrojeniowych czy obronnych. Dla mnie jest istotne to, kiedy Polska będzie bezpieczniejsza. Czy Amerykanie robią biznes na sprzęcie, który nam sprzedają? Oczywiście że tak - mówił szef rządu.

Źródło:  www.wojskonews.pl 

Więcej:  https://www.rmf24.pl/  >>>