środa, 09 styczeń 2019 08:14

Apelują do MON i Agencji w obronie hali dla Gwardii

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją do władz wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego o zaniechanie wymówienia Gwardii Wrocław korzystania z hali przy ul. Krupniczej. Z interpelacją do Ministerstwa Obrony Narodowej w tej sprawie wystąpiła też posłanka PO Iwona Krawczyk.

Petycja (również autorstwa posłanki) i interpelacja to reakcja na ujawnione w poniedziałek przez „Wyborczą” informacje o konieczności opuszczenia przez Gwardię zajmowanej przez 74 lata hali przy ul. Krupniczej.

Właścicielem hali jest podległa Ministerstwu Obrony Narodowej Agencja Mienia Wojskowego. Tuż przed świętami, wbrew trwającym rozmowom o podpisaniu nowej umowy najmu hali, kierownictwo agencji poinformowało klub o konieczności opuszczenia obiektu do dnia 15 stycznia br.

– Wszystkie lata działalności klubu to spektakularne sukcesy, zarówno w rywalizacji młodzieżowej (komplet złotych medali w rozgrywkach młodzieżowych na Dolnym Śląsku, finały Mistrzostw Polski młodzików i juniorów – IV miejsce w Polsce), jak również powrót po 10 latach do siatkarskich tradycji i start w rozgrywkach I ligi – pisze w interpelacji do szefa MON Mariusza Błaszczaka Iwona Krawczyk z PO.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://wroclaw.wyborcza.pl

Czytany 343 razy

Skomentuj