wtorek, 09 kwiecień 2019 20:47

Nowoczesne radiowozy kombi-van dla policji

Napisane przez www.policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do jednostek Policji w najbliższym czasie trafią nowoczesne radiowozy. W czerwcu 2017 roku powołany został zespól ds. dialogu technicznego mającego na celu określenie możliwości technicznych przystosowania do służby w Policji pojazdów typu kombi-van wyposażonych w przedział dla osób zatrzymanych, a także stosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym tego typu pojazdów. Wynikiem prowadzonych w ramach dialogu technicznego konsultacji dotyczących możliwości adaptacji pojazdu tego typu jest konstrukcja uniwersalnego radiowozu spełniającego zapotrzebowanie w zakresie samochodu patrolowego oraz pojazdu do przewozu osób zatrzymanych.

W kwietniu 2018 r. zgodnie z decyzją zastępcy Dyrektora BLP KGP mł.insp. Mariusza Żurawskiego rozpoczęto pracę nad opisem specyfikacji technicznej samochodu oznakowanego typu kombi-van wyposażonego w przedział dla zatrzymanych oraz sygnalizacje uprzywilejowana w ruchu drogowym. Przy tworzeniu przedmiotowej specyfikacji członkowie zespołu wykorzystali wiedzę oraz pozyskane w ramach dialogu technicznego materiały.

Całość działań związanych z pracami nad wprowadzeniem uniwersalnego, nowoczesnego radiowozu kombi-van dla polskiej Policji, zaowocowała powstaniem samochodu wyposażonego w nowoczesną automatyczną skrzynię biegów pozwalającą skupić się kierowcy na prowadzeniu pojazdu i obserwacji otoczenia. Załoga ma do dyspozycji nowoczesny system uprzywilejowania dostosowujący moc świetlną i intensywność dźwięku do pory dnia, wykorzystujący w zależności od potrzeb technologie diod duo-color (zmiana światła z koloru niebieskiego na czerwony lub biały w zakresie doświetlania pola pracy załogi).

W celu ułatwienia obsługi zastosowano specjalny przycisk, za pomocą którego uruchamia się sygnały świetlne i dźwiękowe. Powtórne użycie przycisku powoduje pozostawienie tylko sygnałów świetlnych, a trzecie wyłącza system. Drugi rząd siedzeń wyposażony został w podłokietnik mieszczący dwa składane stoliki do sporządzania dokumentacji służbowej, miejsce na jej przechowywanie, dodatkowe gniazda USB i zasilania. Pojazd wyposażono w automatyczną klimatyzację i niezależne ogrzewanie postojowe.Tylna przestrzeń samochodu została wykorzystana na wyizolowane pomieszczenie do bezpiecznego przewozu osoby zatrzymanej. Ta część również jest klimatyzowana i wentylowana.

Nowe radiowozy będą wykorzystywane przez jednostki Policji w całym kraju. Tak wyposażone policyjne pojazdy z pewnością przyczynią się do poprawy warunków służby policjantów.

źródło: www.policja.pl 

Czytany 1047 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Oracki środa, 10 kwiecień 2019 18:36 napisane przez Oracki

    Dajcie im wszystko a oni chowają się po lasach gdzie odsypiają patrole np. w Żaganiu w centrum miasta ul. Długa , od wyboru nowego burmistrza bezkarnie pije się alkohol na placu zabaw wybudowanym ze środkòw unijnych bezpośrenio pod tablicą z zakazami wyprowadza się psy pali tytoń itd a patrole znikły. Ciekawe jaki obòz polityczny reprezentuje nowy burmistrz a może nie wie, że za pracę służb utrzymania porządku publicznego to on odpowiada.

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA