×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
poniedziałek, 13 maj 2019 09:08

Warszaty, pokazy i wymiana doświadczeń na targach EUROPOLTECH 2019

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piątek 10 maja br. był ostatnim dniem Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa. Zakończyły się także: VI Międzynarodowa Konferencja Naukowea „Miejsce Zdarzenia” oraz Konferencja „Ratownictwo w służbach – wyzwanie i zobowiązanie”.

W ramach Konferencji „Miejsce zdarzenia” organizatorzy przygotowali wyjątkową inscenizację – pokaz oględzin miejsca zdarzenia z udziałem przedstawicieli Policji czeskiej, słowackiej i polskiej. Przy realizacji inscenizacji pracowali funkcjonariusze i pracownicy laboratoriów kryminalistycznych w Pradze i Bratysławie oraz KSP, CSP i CLKP jako główni koordynatorzy przedsięwzięcia. Sesję poprowadził mł. insp. Piotr Trojanowski – Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. techników kryminalistyki, wspierany przez ekspertów z różnych dziedzin. Przedmiotem oględzin był pojazd zdetonowany przez sprawcę – samobójcę. Inscenizacja miała na celu zaprezentowanie algorytmu czynności realizowanych przez podmioty i służby współuczestniczące w oględzinach miejsca zdarzenia. Po zakończeniu części praktycznej przeprowadzona została dyskusja z udziałem uczestników oględzin i gości Konferencji. Wyzwaniem dla uczestników zarówno pokazu, jak i prawdziwych oględzin jest należyta ochrona śladów oraz koordynacja i skuteczne współdziałanie różnorodnych służb państwowych i samorządowych o różnych kompetencjach.

- Zdarzenie, miejsce wybuchu było skomplikowane pod względem organizacyjnym. Dodatkowo wprowadziliśmy element Polskiej Grupy Identyfikacji Katastrof (DVI), która jest aktualnie w polskiej Policji tworzona. Do tego doszedł element współpracy trzech państw. Mimo drobnych różnic w procedurach, to bardzo dobrze się udało. Każdy wszedł w swoją rolę. Wniosek jest jeden, wykorzystujemy taki sam, albo podobny sprzęt specjalistyczny, pracujemy na tych samych standardach. Musimy być przygotowani na współczesne zagrożenia, m.in. ataki terrorystyczne, czy wybuch samochodu i wówczas te wszystkie czynności identyfikacyjne powinniśmy mieć wypracowane – mówił mł. insp. Piotr Trojanowski.

Pokaz zrealizowany był przy współpracy ze Strażą Graniczną, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Prokuraturą. Cała Konferencja tematycznie ukierunkowana była na oględziny miejsca zdarzenia o skomplikowanym charakterze.

Drugi dzień konferencji „Ratownictwo medyczne w służbach – wyzwanie i zobowiązanie”. poświęcony był warsztatom szkoleniowym, pozwalającym na ćwiczenie i doskonalenie umiejętności w różnych zakresach medycznych.

Wyjątkową inicjatywą przy okazji konferencji było wydarzenie „STO MINUT RESUSCYTACJI NA SETNĄ ROCZNICĘ POLICJI”. Sześć podwójnych zespołów ratowniczych prowadziło pokazową akcję na specjalnych fantomach z możliwością obserwacji właściwie prowadzonej resuscytacji. Akcję zainicjował kom. Michał Kurdziel z KWP w Szczecinie oraz Małgorzata Wlaź – koordynator Ratownictwa Medycznego Policji z Sekcji Ochrony Pracy KGP przy wsparciu NSZZP KWP w Szczecinie.

źródło: policja.pl 

Zdjęcie: R.Choroszy

 

Czytany 617 razy

18 komentarzy

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 15:59 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal w domu klotnia domowa

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 05:36 napisane przez maj-651

  mgr Marek Kieruzal poddalem sie pod weryfikacje wyborcza na przewodniczacego osiedla nr 1 w Proszowicach liczba waznych glsow do oddania okolo 940 uczestniczylo 60 osob prowadzielm rozmowy o glosowaniu przegralem z panem z MSW lecz wybory byly sfalszowane pan zabral glos jednemu z uczestniczacych w glosowaniu wybory niewazne gmina cisza trwa kadencja kolejna.Wiem co znaczy biala bron wyborcza czulem jak by byla kampania wyborcza co innego slowo a urna inaczej glosowanie tajne kazdy mial swoich pod cmentarzem dalej smietnik opis w dzienniku polskim wygrala waza demokracja i wyborow z pania Prezydent Jolata Kwasniewska byl nie wygral szkoda Damy aby przy mnie tracila glos.

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 04:36 napisane przez maj-651

  w rodzinnej wsi na mnie mowia trep i skop plk Marek Kieruzal

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 04:32 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal Dlaczego nie pokazano decyzji rozkazu o wyzszym stopniu wojskowym. W sztabie tym byl pplk Miroslaw Kurkiewiczy jest z miasta Warszawa garnizon Warszawa.

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 04:06 napisane przez maj-651

  Wybory Unia Europejska nie pozwoli na nie wyjasnione decyzje militarne wszystkie wpisy security UE i NATO ja tylko potwierdzam tymi wpisami znane w Tajne od 15 lat plk Marek Kieruzal

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 04:03 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal Dysk Twardy wynioslem informowalem pana plk Romana Opalacha BBT WSI w tym dysku kod zapomnialem utracil dysk waznosc w nim opracowane tajne narodowe do struktury dowodzacy plk Bogdan Dominiczak w strefi zostaly dokumenty nie wyslane do struktury bo nie bylo przeszkolenia dysk potluczony system kamer Orlen rok temu mam w rekamowce Zakopane trenowalem wlasnie ten dysk. Dlaczego wszedl bez decyzji MON imieniny i kamery Telewizji Publicznej czy WIG 20 wtedy TVN 24 magazyn sfilmowany
  Informacja dla wladzu ustawodawczej oraz wykonawczej a do osadzenia wlada sadownicza.

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 03:39 napisane przez maj-651

  wczesniej magazin potem Rozpoznaie Magazyn po co wszedl bez decyzji MON. Wieclawski informuje wybory do UE bomba 313 131 do potegi 3* x(8-6)+100! taka kara finansowa karac gdzie jest plk Krasny prowadzacy rozmowe kadrowa? plk Marek Kieruzal

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 03:35 napisane przez maj-651

  Plaza szachy druzba przegrywa podruzuje obserwuje go Rosja prosze informowac o Marek Jankowski z Straz Pozarna z-ca wojewodzkiego komendanta. Czy w powiat radomszczanski korupcja i sex praca w strazy.

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 03:32 napisane przez maj-651

  Kto wydal polecenie mnie zabic dworzec Centralny Warszawa 2001 r. zrezygnowal nie zdarzylby lecz nalezy zaplacic za zlecenie szybko informowac i nie MON Bronislaw Komorowski przed tym zleceniem. Czy to pan Aleksander Kwasniewski za Granice w kampanii wyborczej. Co robil Ciach oficer MSW a konstytucja mowi jak?

 • Link do komentarza maj-651 piątek, 17 maj 2019 03:27 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal dlaczego czy plk? Andrzej Kurkiewicz rozerwal WSyD i rozeslal do struktur jakich momu po co?. Zablokowac srodki na koncie PKO BP oraz jego zespolowi Ryszardowi Wieclawskiemu Ryszardowi Korniereckiemu Adamowi z 2 KZ wczesniej KPZ struktury G-6 karac za akceptacja ZAMEK 500.

 • Link do komentarza maj-651 czwartek, 16 maj 2019 20:56 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal w mieszkaniu wszystko ok dom jawny u mnie. Security NATO i UE sprawdzily mam ostrzezenie nastepnym razem moze byc bardzo zle.

 • Link do komentarza maj-651 czwartek, 16 maj 2019 20:07 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal wrocilem do miejsca stalego zameldowania w systemie telefonii komorkowej podalem do DSO Sztab.Gen. oraz panu gen.broni Rajmundowi Andrzejczakowi.Na trasie za miejscowoscia Przedborz przed stolica powiatu Wloszczowa sprawdzalem podloze sciolki wilgotna i mokra nie podpalac. Trasa do Naglowic rondo do S-7 panowie z systemu panstwa u wojewodow z komunikacji zle i wcale nie sa oznaczone drogi gminne i powiatowe.UE wybory bomba wyborcza UE pana Barozu dla polski panstwo komisarze oraz struktura UE administracyjna prosze os wojewodztwa do gmin nie przyjezdzac samemu lecz z przedstawicielem Polski.Oznakowanie drog zatrzymalem sie pytalem o dojazd do S-7 system tajny samochodowy ma miejsce oraz godz. W gminie Maslowice GS jest slabszy od GS Proszowice do prywatyzacji GS Maslowice i Kodrab przejmuje gmina Proszowice.
  Pozdrawiam wladze ustawodawcza sejmu RP informuje wladze sadownicza ze jestem w miejscu stalego zamieszkania.Prosze zobaczyc ile jest masek. Teraz beda maski plk Romana Opalach z mojej komp. atasze morski ladowy i lotny w Lotwie wczesniej w Gruzji.

 • Link do komentarza maj-651 czwartek, 16 maj 2019 13:28 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal gmina Maslowice powiat radomszczanski wojewodztwo lodzkie. W gminie sa 3 kandydatury z systemow politycznych: PSL -pan Bejda, KE- premier Marek Belka, PiS rezcznik premiera pana Mateusza Morawieckiego pani Joanna Kopcinska w stolicy powiatu jest jej zdjecie.Mozecie decydowac gmina musi isc na wybory bo jest o wysoka bardzo stawke polityczna jezli gmina nie wezmie udzialu w wyborach zostana zablokowane srodki finansowe nie wssszystko PSL jest plk Krawczy jest pan Andrzej Wielowieyski oraz inni. Urzedy Marszalkowskie maja srodki dla gmin. Kosciol oltarz dotacja UE oraz wkadl wlasy parafia CHelomo za malo przekazujecie na utrzymanie waszej swiatyni bedzie proboszcz Czeslaw robil spotkanie z solysami slyszalem plotki o ks. Czeslawie ma dekret do innej parafii tylko czeka biskup do okresu walkacji. cytuje wypierdolilam go kogo teraz chcecie tutaj dalej ugor podalem do procesu beatyfikacji ks Witolda Wilczynskiego w tej parafii byl meczenikiem wiecej nie robcie takich rzeczy.Wiem jako ministrant od 1 klasy do 20 roku zycia kto kradl z tacy ksiedza Witolda byli ministrancie koledowi oraz nie wiadomo jacy... w procesie wyjada sprawy trudne Chelma.
  Bardzo prosze isc na wybory licze na frekfencje 86% kazde wybory w gminie analizowalen na PKW ja nie mam szans na wojta tutaj 70% PSL przegral byl nie dla mnie to stanowisko wyniki wyborow z lat ubieglych.
  pozdrawiam Wojta gminy oraz rade gminy na rece przewodniczacego Rady Gminy.

 • Link do komentarza maj-651 czwartek, 16 maj 2019 12:53 napisane przez maj-651

  Marek Kieruzal wersja e- nie ma sztabu internet jawny nie jestem z generalem broni Andrzejczakiem na ty dla mnie Pan general Rajmund Andrzejczak nastepnie dalej Wroclaw juz sucha i obserwuje od 8 lat generalowie oraz pulkownicy z SOW czyli ODRA 500 wraz z 300 z uklonem dla SOW.Prosze odpoczywac i przerwa do 21 maja dziala tylko DSO ODRY.Krakow 6 BDP tam na Wroclawskiej 21 bedzie Inspektorat Uzbrojenia Stalowa Wola przetarg w systemie tajnym wygral wszystko bedzie zaplacone dla Departamentu Finansow MON po podpisaniu aktu notarialnego.Stalowa Wola wolne do 21 maj pozdrawiamy i dziekujemy za mysl techniczna dla Sil Zbrojnych.
  plk Marek Kieruzal rozeslac wedlug 1 rozdzielnia naszych struktur
  Opracowaly Sztaby rozne SZ w stanie wyczekiwania na decyzje MON oraz NATO struktur militarnych oraz systemow politycznych.
  Wykonal plk Marek Kieruzal dokument jawny.

 • Link do komentarza maj-651 czwartek, 16 maj 2019 09:09 napisane przez maj-651

  Szef Sztabu gen.obecy byl w sztabie Rakowicka 22 potem Brygada potem 12 DZ potem obecny sztab.Dla mnie szklydlowi sa wazni.Byl w Awganistanie 2 razy nie znam osobiscie lecz bardzo gratuluje oraz zycze sukcesow dla Pana generala
  Z zolnierskim pozdrowienie z Okregu Poludniowego Zaczepnego zaraz ABW pana poinformuje prosze sie nie bac security plk Marek Kieruzal juz jestem w systemie.
  Maj decyzja kadrowa MON pana Bron.islawa Komorowskiego co sie dzielo w 2001r. 651 szef wydzialu spec. KOW oraz 2 KZ 2303651 plk Marek Kieruzal byle tez 652 system w tamtym sztabie jawny rozpoczac proces opracowania projektu technicznego w Regionalnym Inspektoracie Informatyki Krakow prosze zapisac w historii tej jednostki o tym ze byl szef SKW tylko w tej strukturze.Informuje pana ze byl projekt techniczny na budowe CENTRUM NADAWCZEGO przeslany przez Sztab. Gen. lezal utracil waznosc kto odpowiada? za stracony czas? prosze o wydanie polecen do projektu technicznego.Wypadek byl przygotoqwany MSW ma ABW na informacje kierowca polozneza seledynowego za ucieczke z miejsca wypadku wstawic sie do prokuratury. Kto nam przygotowal taka droge zolnierska prosze nastepnego do takiej drogi sluzbowej.

 • Link do komentarza maj-651 poniedziałek, 13 maj 2019 23:41 napisane przez maj-651

  Rajmund strona internet Sztab Gen. wszedlem przez INTER-MON.

 • Link do komentarza maj-651 poniedziałek, 13 maj 2019 23:36 napisane przez maj-651

  plk Marek Kieruzal w zwiazku z poprawkami w systemie e- internet portal-mundurowy.Rezygnuje z dowodzenia 6 BDP wyznaczyc kolenego dowodce bardzo szybko zaliczylem dowodzenie tym ZT w J Camand in Land Fors dziekuje za wysilek juz mam w CV czy drugi bedzie szybszy . Polska - Germeny spokojnie UE in NATO. prosze wpisac jaka otrzymalem ocena za dowodzenia
  zinmo -60stopni dla sytemu politycznego roznych partii w III informuje ze konstytucja III RP utracila waznosc nie napisano 50 ustaw do konstytucji trepy bez referendum smiejemy nsie od jutro traba w calym kraju RP Litwo ojczyzno moja Polski
  plk Marek Kieruzal dla Ciebie Ojczyzno wszystko uczynimy trepy III RP z znam od gen. broni Tadeusza Wileckiego szefow tego Dowodztwa do obecnego byl w Krakowie arbuz genreal w GALERII KAZIMIERZ BYLISMY OBOK ZNA OBECNEGO GEN. BRONI ANDRZEJCZAKA

 • Link do komentarza maj-651 poniedziałek, 13 maj 2019 19:10 napisane przez maj-651

  Z zolnierskim pozdrowieniem plk Marek Kieruzal Dowodca 6 BPD po rekonensanie nie ma odprawy w rejonie blizej Slowacja dalej Grecja bede tak jak informuje agrns security area NATO in mala warszawa-Proszowice w dniu 16 maj dalej 17 maj do godz elewen.

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA