×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
środa, 15 maj 2019 18:01

Funkcjonariusze SG otrzymali 113 samochodów

Napisane przez KG SG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

113 nowych samochodów służbowych trafiło wczoraj do oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Łączna wartość pojazdów to 14,5 mln zł.

W poniedziałek 13 maja, w Komedzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński przekazał Straży Granicznej 113 nowych aut. W uroczystości przekazania uczestniczyła zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska.

Nowa flota Straży Granicznej to 35 samochodów marki Skoda Octavia RS, 35 marki Toyota Auris i 43 Fordy Custom. Ze względu na możliwości techniczne, pojazdy będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do zadań wymagających szybkiej i skutecznej reakcji m.in. do pościgów, ale także do doraźnego wsparcia w ochronie granicy. Samochody trafią do wszystkich oddziałów oraz do dwóch ośrodków szkolenia Straży Granicznej.

Samochody o łącznej wartości 14,5 mln zł zakupiono między innymi z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”. 

źródło: KG SG

zdj. Podlaski Oddział SG

Czytany 1302 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA