czwartek, 16 maj 2019 10:24

Wizyta przedstawicieli NIAG w PIT-RADWAR SA

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W środę, 15 bm. siedzibę PIT-RADWAR S.A. odwiedzili przedstawiciele NIAG (NATO Industrial Advisory Group). Delegacji towarzyszyli przedstawiciele PGZ S.A. oraz MON RP.

Wizyta studyjna, przygotowana przez Polską Grupę Zbrojeniową we współpracy z PIT-RADWAR S.A., odbyła się w ramach posiedzenia NIAG organizowanego w Polsce przez Krajową Delegację do NATO Industrial Advisory Group, stanowiąc okazję do zaprezentowania potencjału polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Uczestnicy wzięli udział w przygotowanej przez spółkę prezentacji multimedialnej, która pozwoliła gościom zapoznać się z osiągnięciami i ofertą produktową spółki PIT-RADWAR S.A. Następnie goście zostali zaproszeni przed halę wyrobów gotowych, gdzie zaprezentowany został sprzęt produkowany w spółce, m.in. Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD i System Pasywnej Lokacji (SPL).

Grupa doradcza NATO ds. przemysłu (ang. NATO Industrial Advisory Group – NIAG) jest ciałem doradczym i konsultacyjnym Sojuszu, w skład którego wchodzą przedstawiciele przemysłu i nauki z państw członkowskich NATO. Stanowi forum wymiany poglądów na temat przemysłowych, technicznych, ekonomicznych, zarządczych i innych aspektów badań, rozwoju technologicznego i produkcji uzbrojenia. Wspiera przemysł obronny, umożliwiając nawiązywanie współpracy międzynarodowej, wymianę doświadczeń. tworzenie nowych łańcuchów dostaw, tworzenie i pogłębienie analiz dotyczących interoperacyjności, standardów, certyfikacji oraz prezentowanie kompetencji branży. MH

Zdjęcie: PIT-RADWAR SA 

Czytany 596 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 maj 2019 10:29

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA