×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
sobota, 18 maj 2019 06:13

73 pojazdy z Jelcza na potrzeby systemu WISŁA

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

73 pojazdy Jelcz  wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym, zostaną dostarczone dla komponentów specjalnych systemu WISŁA. Wartość podpisanej dziś umowy przez Inspektorat Uzbrojenia z firmą Jelcz Sp. z o. o. na dostawę w latach 2019 - 2022 pojazdów wynosi ok. 171 mln zł brutto.

Umowa dotyczy dostawy pojazdów Jelcz w 6 wersjach:
- ciągnik siodłowy CSS 8x8,
- ciągnik IFCN 4x4,
- transporter TS EPP,
- transporter TS LRPT,
- transporter TS EOC,
- transporter TS DOW, na którym zostaną zabudowane polskie komponenty systemu dowodzenia i łączności.

Pojazdy te zastąpią standardowo stosowane w systemie IBCS/PATRIOT samochody amerykańskiej firmy Oshkosh.

                                             ***

System „WISŁA” będzie jednym z głównych elementów tworzących system Obrony Powietrznej kraju.

Jego podstawowym zadaniem będzie zwalczanie taktycznych rakiet balistycznych krótkiego zasięgu (w tym manewrujących), rakiet samosterujących oraz pilotowanych środków napadu powietrznego w całym zakresie prędkości i wysokości lotu, wykorzystywanych przez lotnictwo taktyczne, jak również zwalczanie bezpilotowych statków powietrznych.

System będzie monitorować przestrzeń powietrzną przez 24 godziny na dobę, samodzielnie rozpozna zagrożenie, np. rakietę lub wrogi samolot i będzie w stanie go unieszkodliwić w ciągu kilkunastu sekund. Pozwoli Siłom Zbrojnym RP na osiągnięcie zdolności operacyjnej do zapewnienia osłony ważnych obiektów, centrów administracyjno-gospodarczych, wojsk w rejonach operacyjnego rozwinięcia i w trakcie połączonej operacji obronnej, w układzie narodowym i sojuszniczym.

 

Czytany 1666 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza maj-651 wtorek, 21 maj 2019 12:15 napisane przez maj-651

    Informuje NATO oraz UE caly obszar zr sprawdzilem na kocie bankowym system internet nie ma zwrotu srodkow finansowych z operacji z wdniu 18 maja tego roku dalej stan konta 6,71 zl sprawdzone przez system bankowy UE szybko zwrocic srodki finnsowe moje wlasne oraz wsztystkich uzytkownikow bankomatow w malej warszawie miasto Prosowice gmina powiat ten sam wojewodztwo malopolskie archidiecezja krakowska diecezjak kielecka dekanat proszowice diecezja polowa najblizszy kosciol sw, Agnieszki w Krakowie informuje NATO nie moge zakupic 1...3 beer
    z wyrazami szacunku plk Marek Kieruzal dla UE przepraszam za POLSKE slysze nie przygotowana do wyborow mieszkancy tego panstwa prosze isc do urn frekfwencj licze na 68-73%

    wersaja e security UE form z NATO.
    pulkownik Marek ps. STANCZYK

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA