×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
wtorek, 21 maj 2019 18:13

I Polsko-Włoskie Forum Przemysłów Obronnych w Warszawie

Napisane przez NM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 maja 2019 r. – Leonardo oraz dwie spółki joint venture koncernu: Telespazio i MBDA wzięły udział w I Polsko – Włoskim Forum Przemysłów Obronnych, które odbyło się dziś w Warszawie, skupiając kluczowych graczy polskiego i włoskiego sektora lotniczo-kosmiczno-obronnego.

Celem forum było wspieranie rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej bazy przemysłowej polskiego i włoskiego sektora lotniczo-kosmiczno-obronnego, rozwój współpracy w tym obszarze oraz zwiększenie efektywności wydatków Polski i Włoch w związku z realizowanymi przez te państwa programami nabywania nowych / modernizacji istniejących zdolności obronnych. Głównym założeniem wydarzenia była także promocjawspółpracy przemysłowej, umożliwiającej firmom  wspólny udział w europejskich inicjatywach realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Obronnego oraz Europejskiego Programu Rozwoju Przemysłu Obronnego.

Organizatorami forum były polskie i włoskie ministerstwa obrony narodowej, które we współpracy z Włoską Federacją na rzecz Sektora Lotniczo-Kosmiczno-Obronnego (AIAD) zaprosiły do udziału w wydarzeniu kluczowe firmy tej branży z Polski i Włoch.

Wydarzenie zorganizowane w Centrum Konferencyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) w Warszawie podzielono na dwie części: panel rządowy, podczas którego przedstawiciele resortów obrony z Polski i Włoch zaprezentowali plany i procedury związane z systemem pozyskiwania zdolności obronnych w obu państwach. Druga część, czyli panel przemysłowy, zaplanowano z myślą o prezentacji możliwości i ofert polskich i włoskich firm działających w sektorze lotniczo-kosmiczno-obronnym. NM

Czytany 1268 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA