header portal

sobota, 06 październik 2018 08:52

Małżeństwo żołnierzy a przeniesienie

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aneta: Chciałam prosić o pomoc i wyjaśnienie, bowiem mój maż złożył  wniosek o przeniesienie za porozumieniem stron do jednostki bliżej miejsca zamieszkani. Jednak po kilku miesiącach przyszła odmowa. Kilku dowódców posłało wniosek z poparciem,  jednak "najważniejsi" poparcia nie dali,  tłumacząc że rodzina nie jest.  Mąż chce do innej jednostki bo bardziej odpowiada mu nie tylko odległość ,ale także rodzaj wykonywanej pracy. W związku z tym moje pytanie brzmi : czy jest jakaś podstawa prawna mówiąca że żołnierz raz na kilka lat może przenieść się do innej jednostki  lub jakiś inny przepis. 

Od redakcji: niestety istnieje tylko jeden przepis mówiący o tym, że powinno się w miarę możliwości wyznaczać małżeństwo żołnierzy w tym samym lub pobliskim garnizonie. Jednak dotyczy on tylko małżeństwo żołnierzy.

W Państwa sytuacji, jeśli brak jest woli przeniesienia za porozumieniem stron, należy złożyć wniosek o przeniesienie do organu właściwego, w zależności od tego, w jakim korpusie Pani mąż służy. I próbować to argumentować tak jak dotychczas - rodziną oraz wskazać, że będzie miał większe możliwości rozwoju. Jedynie dobra wola przełożonych może prowadzić do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Być może warto też skontaktować się z organami przedstawicielskimi w jednostce, w której mąż służy. Również mogą doradzić i być może udzielić pomocy.

 

Czytany 2640 razy

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

      

      

      

Wyszukaj w artykułach

PRZEGLĄD MEDIÓW

SONDA