header portal

poniedziałek, 26 listopad 2018 19:48

Zmarł kapelan CSŁiI

Napisane przez CSŁiI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 22 listopada 2018 roku zmarł nagle kapelan Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz proboszcz parafii wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk.

 Ks. por. Antoni Humeniuk urodził się 3 grudnia 1975 r. w Słubicach. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2004 roku w gorzowskiej katedrze bp. Adama Dyczkowskiego. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pełnił posługę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie, pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim.

W roku 2011 uczestniczył kursie dla kapelanów na czas „W” w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Od dnia 25 sierpnia 2014 roku rozpoczął posługę kapelana w Ordynariacie Polowym WP i dekretem bp. Józefa Guzdka został skierowany jako wikariusz do parafii wojskowej pw. św. Franciszka w Wałczu. Pełnił tam również funkcję kapelana w Garnizonie Wałcz i Mirosławiec.

Następnie, od 19 marca 2015 roku, był wikariuszem parafii wojskowo-cywilnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie oraz kapelanem 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Z dniem 24 listopada 2015 roku został mianowany wikariuszem parafii wojskowej pw. św. Agnieszki w Krakowie. Pełni funkcję kapelana wojskowego w następujących jednostkach: 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice, 3. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego SP Kraków-Balice, 1. Regionalnym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania, 35 Wojskowym Oddziale Gospodarczym oraz 5 Batalionie Dowodzenia Rząska.

Od 4 października 2016 roku został proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła oraz kapelanem jednostek i instytucji wojskowych w Zegrzu.  Jak czytamy na stronie CSŁi I ks. por. Antonii Humeniuk był powszechnie lubiany, życzliwy, chętnie udzielający pomocy, a także zaangażowany w działalność Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki i okolicznej społeczności. Aktywnie uprawiał sport – pływanie i biegi, a był także honorowym krwiodawcą. Miał 42 lata.

W dn. 25 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w Kościele Garnizonowym w Zegrzu odbyła się Msza Święta za zmarłego ks. por. Antoniego Humeniuka z udziałem Biskupa Polowego WP.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się o godz. 10.30 w dniu 26 listopada 2018 r. w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

Cześć Jego Pamięci!!!

Źródło: CSŁiI >>>

Czytany 1159 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA