header portal

wtorek, 27 listopad 2018 07:47

Ponad 3 tysiące wniosków o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 Kampania rekrutacyjna do Wojska Polskiego „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” trwa od 14 października 2018 roku. Przez pierwszy miesiąc, liczba wniosków o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i służby przygotowawczej wyniosła 3027.

 Od początku trwania akcji, 102 terenowe organy administracji wojskowej (86 Wojskowych Komend Uzupełnień oraz 16 Wojewódzkich Sztabów Wojskowych) przeprowadziły 165 tygodniowych akcji tzw. tygodni rekrutacyjnych w całej Polsce. Polegają one na spotkaniach mobilnych zespołów rekrutacyjnych z mieszkańcami regionów i informowaniu ich o warunkach wojskowej służby.

 Zainteresowanym przekazywane są informacje „z pierwszej ręki”. W składzie zespołów rekrutacyjnych, obok przedstawicieli administracji wojskowej, są także żołnierze z pobliskich jednostek wojskowych. Reprezentują oni całe spektrum wojskowych specjalności: od piechurów, rakietowców, spadochroniarzy, lotników, saperów, inżynierów, mechaników, kierowców, terytorialsów, po marynarzy, specjalsów, lekarzy czy informatyków.

 Pierwszy miesiąc kampanii zaowocował zwiększoną liczbą złożonych wniosków o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, w porównaniu do miesiąca poprzedzającego jej start. Odnotowano np. znaczący wzrost liczby wniosków do służby przygotowawczej – o 66 proc. - poinformowało  Centrum  Operacyjne MON 

Inauguracja kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, która odbyła się 14 października w Lublinie była bezpośrednio związana z decyzją ministra Mariusza Błaszczaka o powołaniu 18. Dywizji Zmechanizowanej z dowództwem w Siedlcach. Jednym z priorytetów szefa MON jest wzmocnienie wschodniej flanki naszego kraju. W pierwszym miesiącu funkcjonowania kampanii, w województwie lubelskim liczba wniosków o przyjęcie do służby przygotowawczej wzrosła o 100% w porównaniu z miesiącem poprzedzającym jej start.

 Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w obecnej formule będzie prowadzona do końca roku 2018. W przyszłym roku podjęte zostaną kolejne działania w ramach kampanii, których celem jest zachęcenie do służby w Wojsku Polskim.

 Szczegóły na temat kampanii można znaleźć na stronie www.mon.gov.pl/zostan-zolnierzem

                                            ***

Celem długofalowym kampanii jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

Czytany 685 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza marko poniedziałek, 03 grudzień 2018 10:25 napisane przez marko

    kampania kampanią a realia swoje, przykład właśnie z Lublina, młody człowiek 25 lat, realizujący się dotychczas w stowarzyszeniu Strzelec, postanowił związać się z wojskiem, przeszedł badania, zdolny, skierowanie i odbycie przeszkolenia podstawowego w 25 BKPow. w specjalności obsługa km PK, szkolenie zakończył 5 listopada 2018 r., chce zostać szeregowym zawodowym a WKU Lublin nie ma miejsc :-( Ciekaw jestem z ilu jeszcze młodych ludzi będziecie robić idiotów, czy tylko dostają się Ci którzy korzystają z wszechobecnego za PIS nepotyzmu !!!

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA