header portal

czwartek, 29 listopad 2018 07:27

Pożegnanie mjr. Mikołaja Górnego

Napisane przez kpt. Remigiusz Kwieciński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 23 pułku artylerii odbyło się pożegnanie mjr Mikołaja Górnego, który kolejny etap żołnierskiej służby rozpocznie w strukturach Wojsk Lądowych.

W Sali Tradycji 23 pułku artylerii kończącego dwudziestoletnią służbę w garnizonie bolesławieckim pożegnali przełożeni, współpracownicy i koledzy. Uroczystość rozpoczęło odczytanie decyzji o wyznaczeniu na wyższe stanowisko służbowe przez oficera sekcji personalnej, a następnie podpisanie protokołu przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy dywizjonu dowodzenia pomiędzy zdającym je mjr Mikołajem Górnym, który dowodził dywizjonem podczas realizacji zadań poza granicami kraju przez etetowego dowódcę, a obejmującym mjr Dominikiem Kasperkiem.

 Podczas pożegnalnej zbiórki dowódca 23 pułku artylerii wz. ppłk Witold Zawadzki przybliżył dorobek zawodowy i podsumował osiągnięcia majora Górnego w działalności służbowej. Za duży wkład pracy oraz osiąganie wysokich wyników w szkoleniu i służbie uhonorował żegnanego listem gratulacyjnym. Odnosząc się do nowych wyzwań, które przed żołnierzami stawia służba wojskowa dowódca pułku złożył jednocześnie serdeczne życzenia majorowi Kasperkowi, który będzie kontynuował dorobek żegnanego zastępcy dowódcy dywizjonu.

 Po dokonaniu pamiątkowego wpisu w Księdze Pamiątkowej 23pa, zgodnie z tradycją delegacja oficerów pułku wręczyła żegnanemu szablę oficerską. Ostatnim punktem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie, po którym obydwaj oficerowie przyjęli serdeczne życzenia i gratulacje od kolegów i współpracowników

żródło: 23spa >>>

Foto: kpt. Remigiusz Kwieciński

Czytany 764 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA