header portal

wtorek, 04 grudzień 2018 18:14

PCO SA w roli gospodarza III Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego PGZ

Napisane przez AC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

III Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego, poświęcone zagadnieniom badawczo– rozwojowym z udziałem specjalistów i ekspertów odpowiedzialnych za ten obszar w spółkach GK PGZ, odbyło się w dniach 29-30 listopada br. w siedzibie PCO S.A. Tematyka spotkania głównie dotyczyła wymiany informacji o projektach B+R+W, realizowanych w spółkach PGZ oraz informacji w zakresie źródeł finansowania prac B+R.

Celem realizacji spotkania branżowego, którego cyklicznym organizatorem jest Departament Innowacji i Rozwoju Technologicznego PGZ S.A., było przedstawienie informacji oraz wymiana doświadczeń o możliwościach finansowania prac badawczo-rozwojowych z Europejskiego Funduszu Obronnego. Doświadczenia PCO S.A., spółki goszczącej uczestników III Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego, przedstawił w tym zakresie Mariusz Krawczak Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu.

Zorganizowane przez PGZ wydarzenie służyło również pogłębieniu wiedzy na temat rozwijania infrastruktury badawczo-rozwojowej i wzmocnieniu współpracy między przedstawicielami nauki, wojskiem i przemysłem. Zastanawiano się również, jak efektywnie wykorzystać potencjał dydaktyczno-badawczy uczelni względem GK PGZ.

Dwudniowe spotkanie podzielono na trzy sesje tematyczne, w ramach których omawiano zagadnienia związane ze współpracą na linii nauka–przemysł-wojsko w kontekście finansowania prac B+R, współpracę nauki z przemysłem oraz zaprezentowano kompetencje i infrastrukturę badawczo-rozwojową PCO S.A. Uczestnicy wydarzenia mogli również zwiedzić zakład PCO S.A. - gospodarza III Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego, największego polskiego producenta wyrobów optoelektronicznych. Kompetencje oraz infrastrukturę badawczo-rozwojową spółki zaprezentował gościom Główny Technolog PCO S.A.

Zgodnie z ideą każdorazowo Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego jest organizowane w wybranej spółce, należącej do PGZ. Gospodarzem III edycji spotkania zostało PCO S.A., które już od ponad 40 lat produkuje na potrzeby wojska i pozostałych służb mundurowych sprzęt optoelektroniczny. Wytwarzane w naszej spółce wyroby są efektem własnej działalności badawczo-rozwojowej. Tym bardziej cieszę się, że możemy w ramach branżowego forum gościć specjalistów i ekspertów odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe w innych spółkach GK PGZ oraz Dyrektorów Instytutów Badawczych, reprezentantów MON, MSZ oraz przedstawicieli świata nauki. – skomentował Krzysztof Kluza, prezes PCO S.A.

                                                                           ***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

 

Czytany 280 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA