header portal

wtorek, 04 grudzień 2018 18:36

Podkomisarz Sławomir Maciąg uratował 1,5 roczne dziecko

Napisane przez www.policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Różne sytuacje życiowe sprawiają, że pomocy może potrzebować każdy z nas. Ważne, żeby obok był wtedy ktoś, kto poda nam pomocną dłoń. Mundurowy z Myszkowa wykazał się zaangażowaniem, ratując życie 1,5 rocznego chłopczyka, który się zadławił. Gdyby nie pomoc policjanta, mogłoby dojść do tragedii.

Policjanci z Myszkowa podczas wykonywanych działań przy DK-1 w Koziegłowach, w obrębie jednej ze stacji paliw, nagle usłyszeli głośny krzyk mężczyzny i wołanie o pomoc. Bez chwili wahania podkomisarz Sławomir Maciąg wybiegł z radiowozu i nawiązał kontakt z mężczyzną, który roztrzęsiony poinformował go, że na terenie stacji paliw jest malutkie dziecko, które traci oddech. Na miejscu mundurowy zobaczył spanikowaną matkę trzymającą na rękach małego chłopca, który miał ogromne trudności z oddychaniem i wyglądał tak, jakby się czymś zadławił. Wiedząc, że jest mało czasu, policjant natychmiast ruszył na pomoc.

Podkom. Maciąg, wziął dziecko na ręce i zaczął udrażniać drogi oddechowe. Po chwili, malutki chłopczyk zaczął głośno płakać i jego oddech powrócił do normy. W międzyczasie policjant polecił zadzwonić po pogotowie. Po badaniu dziecko trafiła do szpitala.

źródło: www.policja.pl  >>> 

Czytany 176 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA