header portal

wtorek, 04 grudzień 2018 18:44

ZPW "Tarcza": przerwany protest głodowy i apel o społeczny dialog

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Związek Pracowników Wojska "Tarcza" skierował w poniedziałek pismo do szefa MON wzywające go do wznowienia dialogu społecznego w sprawie wynagrodzeń cywilnych pracowników wojska - poinformował Marek Kazimierczak, przewodniczący Związku. Podał też, że pracownik cywilny wojska Ryszard Stefan, który prowadził strajk głodowy, zawiesił tę formę protestu.

 Przez prawie cztery tygodnie Ryszard Stefan, były oficer lotnictwa, a obecnie cywilny pracownik Oddziału Wart Cywilnych, zatrudniony przy ochronie magazynów wojskowych w 1. Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu, Skład w Mostach, prowadził protest głodowy. Domagał się podwyżek dla pracowników cywilnych wojska. Przewodniczący Związku Pracowników Wojska "Tarcza" Marek Kazimierczak poinformował w poniedziałek PAP, że Ryszard Stefan zawiesił swój protest. W ocenie Kazimierczaka, ma to związek z "korespondencją prywatną" przekazaną protestującemu przez resort obrony. Jak poinformował szef Związku "Tarcza", adresat nie ujawnia treści tej korespondencji.

źródło: www.defence24.pl  >>>

 

https://www.defence24.pl/zpw-tarcza-przerwany-protest-glodowy-i-apel-o-spoleczny-dialog

 Od redakcji: W poniedziałek, portal-mundurowy.pl  opublikował artykuł pt. "Pracownicy wojska upominają się o podwyzki. List dostwarty do szefa MON" 

Czytany 300 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA