header portal

środa, 05 grudzień 2018 07:39

Policjant nie chciał wpuścić auta prezesa PiS. WP: Został przeniesiony do wojska

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z ustaleń portalu Wirtualna Polska wynika, że pod koniec września w Bydgoszczy doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem kierowcy Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa miała się zakończyć przeniesieniem jednego z policjantów do wojska.

Jak podaje Wirtualna Polska, 30 września w siedzibie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się samorządowa konwencja PiS. Pod budynkiem miały się pojawić dwa samochody – w jednym z nich był prezes Prawa i Sprawiedliwości a w drugim ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego. Auta chciały wjechać na parking za filharmonią. Samochód z prezesem PiS wjechał pod prąd na drogę jednokierunkową, po czym zostało zatrzymane przez funkcjonariusza. Mężczyzna, który twierdził, że jest ochroniarzem prezesa PiS domagał się przepuszczenia samochodu. Kiedy policjant odmówił, miał usłyszeć groźby, że zostanie zwolniony z pracy. – Zaczęło być nerwowo. Rozdzwoniły się telefony. Z samej góry. Po konsultacjach z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa samochody z prezesem PiS wpuszczono na parking. Zaparkował również na tyłach Filharmonii. Wpisano go na listę jako gościa premiera Morawieckiego – mówi informator Wirtualnej Polski.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że kilka godzin później zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. – Kierowca, który nie zastosował się do zakazu wjazdu w określonym kierunku, został pouczony za popełnione wykroczenie – informuje WP Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. Źródło portalu twierdzi, że postępowanie potwierdziło, że działanie policjanta było właściwe. Bydgoska policja mówi o ogólnym zabezpieczeniu imprezy. – Prowadzono czynności związane z podsumowaniem zabezpieczenia i sprawdzenia prawidłowości związanych z jego przygotowaniem. Postępowanie to nie skutkowało żadnymi konsekwencjami dyscyplinarnymi – dodała rzeczniczka bydgoskiej policji.

Jednak Wirtualna Polska podaje, że policjant, który miał zatrzymać samochód z prezesem Prawa i Sprawiedliwości nie pracuje już w policji. Został przeniesiony do wojska. Komenda Główna Policji zapewniła, że procedura przeniesienia rozpoczęła się jeszcze przed 30 września.

źródło. www.wprost.pl  >>>

https://www.wprost.pl/kraj/10173287/policjant-nie-chcial-wpuscic-auta-prezesa-pis-wp-zostal-przeniesiony-do-wojska.html

Czytany 427 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA