header portal

piątek, 21 grudzień 2018 19:10

Powstanie nowy szpital wojskowy w Legionowie

Napisane przez CO MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Uroczystość podpisania umowy odbyła się w Wojskowym Instytucie Medycznym (WIM) w Warszawie, którego filią będzie wspomniana placówka. Z usług nowego szpitala będą mogli korzystać żołnierze oraz wszyscy obywatele. Umowę podpisali minister Mariusz Błaszczak i gen. dyw. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM.

– Rozpoczynamy inwestycję budowy nowego szpitala. To niezwykle ważne przedsięwzięcie. To inwestycja w zdrowie i życie mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego, a więc inwestycja bezcenna. (…) Zakładamy, że prace rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą się w roku 2022 – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. 

 Zgodnie z założeniami, w skład szpitala mają wejść oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczno-położniczy.  Świadczenia, które dotychczas są realizowane przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ w Legionowie nadal będą wykonywane. Nowy szpital, z rozszerzoną ofertą opieki medycznej, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Legionowa i regionu. Placówka ma też służyć nowo tworzonej dywizji wojsk operacyjnych, stacjonującym w Polsce wojskom sojuszniczym oraz dwóm mazowieckim brygadom obrony terytorialnej.

Według założeń szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji ok. 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest utworzenie także bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy.

Rozpoczęcie inwestycji planujemy na pierwsze półrocze 2019 roku, a zakończenie w 3. kwartale 2022 roku. Podstawowym źródłem finansowania będą środki resortu obrony narodowej.

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

 

Czytany 1053 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza jan sobota, 22 grudzień 2018 14:07 napisane przez jan

    Wiadomo w centrum a z Przemyśla trzeba jechać 200 km do lublina bo w Przemyślu zlikwidowali szpital wojskowy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA