header portal

czwartek, 27 grudzień 2018 06:31

Kontrakt firmy Raytheon na dostawę systemu Patriot dla Szwecji

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Raytheon  otrzymała od US Army kontrakt o wartości 692,9 mln dolarów na produkcję zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ dla Szwecji. Umowa obejmuje również części zamienne, wsparcie techniczne i szkolenia.

 Zgodnie z kontraktem, ogłoszonym wcześniej przez Departament Obrony, Raytheon zbuduje i dostarczy nieujawnioną liczbę jednostek ogniowych Patriot i pocisków przechwytujących GEM-T.

 – Zakup systemu Patriot przez Szwecję umożliwi wspólne ćwiczenia oraz poprawi interoperacyjność sił zbrojnych Szwecji i USA. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon Integrated Defense Systems. – Patriot jest stale unowocześniany , dzięki czemu Szwecja otrzyma najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na świecie.

 Patriot stanowi podstawę europejskiej obrony przeciwko nowoczesnym samolotom, dronom oraz pociskom balistycznym i manewrującym. Zadanie ochrony swoich obywateli i sił zbrojnych powierzyło mu piętnaście innych państw, w tym USA i sześć krajów europejskich: Niemcy, Grecja, Holandia, Hiszpania, Rumunia oraz Polska.

 System Patriot firmy Raytheon to system przeciwrakietowy składający się z radarów, systemów dowodzenia i kierowania oraz kilku typów pocisków przechwytujących, które razem służą do wykrywania, identyfikacji i zwalczania taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących, dronów, nowoczesnych samolotów i innych zagrożeń.

Czytany 545 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA