header portal

sobota, 05 styczeń 2019 07:07

W poniedziałek rozstrzygną się  podwyżki dla  żołnierzy?

Napisane przez Wolin
Oceń ten artykuł
(43 głosów)

Szef MON odkrył, że są rozbieżności między poszczególnymi korpusami osobowymi w siłach zbrojnych. Dlatego w poniedziałek ma spotkać się z przedstawicielami konwentu dziekanów, w skład którego wchodzą reprezentanci korpusu szeregowych, podoficerów i oficerów, by przedyskutować sprawę tegorocznych podwyżek dla żołnierzy zawodowych. W rzeczywistości gotowa  jest nowa siatka płac przewidująca podwyżki  od 450 zł brutto dla szeregowego, po 550 zł dla chorązego, 530 zł -  kapitana, 250 zł - pułkownika i  do 200 zł dla generała czterogwiazdkowego. Stawki budzą kontrowersje, zwłaszcza wśród starszych oficerów. Czy poniedziałkowe spotkanie ma zaklepać wcześniejszą decyzję ministra obrony ? 

W piątkowym komunikacie MON, mówi się o nawet o „wezwaniu" , bo ministrowi zależy na szybkim zakończeniu prac nad tzw. siatką płac, która ma określić dokładną wysokość podwyżek dla każdego żołnierza”. Resort zaznaczył, że prawo wymaga "przeprowadzenia konsultacji dotyczących wysokości podwyżek uposażeń żołnierzy ze wszystkimi instytucjami Sił Zbrojnych RP. To coś nowego, bo do tej pory konsultacji nie było. Uzgodnienia zapadały w ścisłym kręgu decyzyjnym i były wysyłane do Rządowego Centrum Legislacji. Tak było dwa lata temu, kiedy ostatnio kadra zawodowa otrzymała podwyżki uposażeń. Teraz na konsultacje  są dwa dni, jak wynika z pisma dyrektora DK z 2.01.2019 r, które informuje o  przeprowadzeniu konsultacji  do 4 stycznia br.  Czy poniedziałkowe konsultacje mają być formalnością, które usankcjonują  wcześniejszą decyzję ministra obrony? 

Dlaczego dopiero teraz przypomniano sobie o tych konsultacjach? Prace nad podwyżkami powinni zacząć się zaraz po podpisaniu 17 października przez prezydenta RP Andrzeja Dudy rozporządzenia podnoszącego mnożnik średniego uposażenia żołnierzy zawodowych z 3,20 do 3,6, czyli o 0,43 krotność kwoty bazowej wynoszącej 1523,29 zł ( o 655 zł brutto). Wtedy zwierzchnik sił zbrojnych podał kwotę 540 zł, bo została odliczona nagroda roczna, która będzie wypłacona w 2020 r. Wtedy nie podano czy jest to kwota netto czy też brutto, ale wszystko wskazuje, że brutto.

Ogłoszona publicznie wielkość podwyżki dla żołnierzy stała się pretekstem do żądań placowych w pozostałych służbach mundurowych . Tak się składa, że wskaźnik 0,43 znalazł się w zapisach porozumień trzech resortów, w których znajdują się służby mundurowe. Kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji spełniło w porozumieniu z 8 listopada oczekiwania policjantów, strażaków, pograniczników i Służby Ochrony Państwa, przyznając od stycznia 2019 r. podwyżki w kwocie równej dla każdego ( po 604 zł brutto plus 51 zł nagrody rocznej). Podobne żądania związkowców spełnił 19 listopada resort sprawiedliwości wobec Służby Więziennej. Ponadto 21 listopada resort finansów zgodził się na identyczne podwyżki funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Z komunikatu MON wynika, że szefowi MON zależy, by „największe podwyżki otrzymali żołnierze najmniej zarabiający, szczególnie służący w jednostkach liniowych, a nie zatrudnieni w administracji. Szkoda, że w resorcie obrony narodowej nie przypomniano sobie o żołnierzach, kiedy w maju ubiegłego roku prawie wszystkie służby mundurowe podwyższyły funkcjonariuszom najniższe uposażenia pod pretekstem walki o zapełnienie wakatów i poprawę konkurencyjności na rynku pracy. Średnio o sto kilkadziesiąt złotych polskich. Wtedy w wojsku były pieniądze, a także przygotowano nawet nowe stawki uposażenia, ale sprzeciwił się temu jeden z wiceministrów obrony, odpowiedzialny wówczas za sprawy socjalne. W rezultacie, od stycznia żołnierze zawodowi będą nadal grupą najniższej uposażoną w służbach mundurowych z mnożnikiem niewiele niższym od strażaków (3,65), którzy są na przedostatnim miejscu. I w dodatku są jedyną grupą zawodową w służbach, która nie wie jaką podwyżkę dostanie. Kiedy okazało się, że na początku roku nie wypłacono oczekiwanych podwyżek zrobiła się wrzawa, nagłośniona przez media. Teraz w sobotnim komunikacie MON wyjaśnia, że przecież  kadra zawodowa WP nie dostała  w latach 2010-2015 żadnych podwyżek, zapominając, że  jednak były w lipcu 2012 r.  (po 300 zł brutto). 

Od dawna wiadomo, że jest konflikt interesów pomiędzy poszczególnymi grupami osobowymi w wojsku. Najwięcej jest szeregowych a najmniej oficerów. Ci pierwsi mogą być liczniejsi przy urnach wyborczych, ale drudzy są lepiej wykształceni i ponoszą większą odpowiedzialność za realizację zadań. Jak pogodzić sprzeczne interesy, czyli wodę z ogniem? Tam gdzie są silne związki zawodowe, które dzięki masowym demonstracjom skutecznie upomniały się o swoje prawa, zapanował egalitaryzm, czyli wszystkim po równo, od przykładowego posterunkowego po inspektora w policji .

W wojsku trudno to osiągnąć, bo z jednej strony ministrowi zależy – jak czytamy w komunikacie – na zwiększeniu liczebności Wojska Polskiego A to oznacza, że najwyższy przyrost nie tylko procentowy, ale i kwotowy powinien nastąpić w najliczniejszej grupie osobowej, czyli w korpusie szeregowych zawodowych. Jeśli by tak się stało, to mamy do czynienia z populizmem wyborczym.

Takie rozwiązanie byłoby także korzystane dla podoficerów i oficerów. Bo od najniższego uposażenia zależy wiele dodatków do uposażenia. Jeśli zawód żołnierza ma być „konkurencyjny wobec innych, także pod względem zarobków i perspektyw”, to decydenci w MON powinny pamiętać o planowanych na 2020 r. podwyżkach funkcjonariuszy innych służb o 500 zł brutto, z nagrodą roczną. Tego nie można przegapić, jak z majowymi podwyżkami.

Z drugiej strony, kilka tygodni temu minister obrony zaakceptował w poznańskiej Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych nową "Koncepcję rozwoju korpusu podoficerów zawodowych". Jednym z ważnych postulatów przedstawicieli tego korpusu jest zwiększenie różnic w stawkach pomiędzy grupami uposażenia. Obecnie są one niewielkie i demotywujące. Różnica między uposażeniem zasadniczym na stanowisku kaprala a starszym chorążym sztabowym wynosi zaledwie 820 zł. Niedawny sondaż na stronie portalu ujawnił, że ponad 40 proc. głosujących domaga się w pierwszej kolejności rozciągnięcia tych stawek. Korpus podoficerski jest też dość liczny i powinien być dowartościowany.

W sieci oraz w komentarzach na portalu krążą propozycje nowej siatki płac. Publikujemy jako pierwsi  nowe stawki uposażenia zasadnicznego żołnierzy zawodowych, które zawiera projekt rozporządzenia MON. Stawka na najniższym stanowisku szeregowego ( grupa O) wzrośnie o 450 zł – do 3650 zł.  Od kaprala wzwyż od 410 do 550 zł brutto w przypadku chorążego. Od kapitana  do pułkownika podwyżki wyniosą od 530 zł do 250 zł  oraz 200 zł dla generała. Mniej prawdopodobne jest rozwiązanie, że wszyscy żołnierze zawodowi otrzymają taką samą podwyżkę kwotowo jak funkcjonariusze z innych służb mundurowych. Przy czym resort obrony narodowej powinien szczegółowo wyjaśnić różnice, bo wzrost o 604 zł brutto plus 51 zł nagrody rocznej u funkcjonariuszy wcale nie oznacza to samo u żołnierzy zawodowych, chociaż wskaźnik  wzrostu kwoty bazowej o 0,43 jest identyczny we wszystkich służbach.
Wolin

                            ***

Oto ostatni projekt rozporządzenia MON ws. stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych, nad którym w poniedziałek będą dyskutować przedstawiciele konwentu dziekanów. Jeśli będą zaakceptowane, to wejdą w życie od 1 stycznia 2019 r. z wyrównaniem od początku roku.

Nowe proponowane stawki wynoszą w przypadku:
• szeregowego - 3650 zł ( grupa O)
•  starszego szeregowego – 3720 zł ( grupa 1)
•  kaprala - 4140 zł ( grupa 2)
•  st. kapral - 4190 zł ( grupa 3)
•  plutonowego - 4240 zł ( grupa 4)
•  sierżanta 4440 zł ( grupa 5)
• st. sierżanta - 4500 zł (grupa 6)
• mł. chorąży 4560 zł ( grupa 7)
• chorążego - 4780 zł ( grupa 8)
• st. chorążego - 4890 zł (grupa 9)
• st. chor. sztab - 5000 zł ( grupa 10)
• podporucznika - 5220 zł ( grupa 11)
• porucznika - od 5280 zł do 5330 zł ( grupa `12 i 12 A)
• kapitana – od  5500  zł -5560 zł - 5630 zł (grupa od 13 do 13 B)
• majora – od 5930 zł - 6010 zł - 6110 zł -6230 zł ( grupa od 14 do 14 C)
• podpułkownik – od 6530  zł - 6660 zł - 6860 zł - 7210 zł ( grupa od 15 do 15 C)
• pułkownika – od 7610 zł -  8110 zł - 8610 zł - 9110 zł ( grupa od 16 do 16 C)
• gen. bryg. – od  9810 zł - 10160 zł - 10560  zł ( grupa od 17 do 17 B)
• gen. dyw. - od 11160  zł - 11560 zł - 12110  zł ( grupa od 18 do 18 B)
• gen. broni - od 12810 zł  - 13310 zł - 13910 zł ( grupa od 19 do 19 B)
• generała 16 160 zł ( grupa 20 )

W załączeniu znajduje się uzasadnienie projektu rozporządzenia MON oraz pismo dyrektora Departamentu Kadr MON z 2.01.2019 r. 

Czytany 52569 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 styczeń 2019 17:47

163 komentarzy

 • Link do komentarza Szeregowy niedziela, 13 styczeń 2019 10:32 napisane przez Szeregowy

  Żenada Panowie. Od szeregowego do oficera.
  Nosimy jeden mundur, a kłócimy się o to kto ważniejszy. Ani jedni ani drudzy nie są w stanie istnieć bez siebie. Najlepiej jakby dali wszystkim po równo wtedy różnice zostałyby te same jak dotychczas i byłoby ok. Jakoś w innych służbach można dać wszystkim tak samo bez znaczenia jakiego jest stopnia i żyją w zdecydowanie lepszej atmosferze niż My. Traktujmy się wzajemnie jak zawodowcy, a może zaczniemy się lepiej rozumieć. Przestańmy obrzucać się błotem i zacznijmy się jednoczyć. Razem jesteśmy w stanie zrobić więcej niż osobno. Nie ma innej możliwości jesteśmy od siebie uzależnieni podczas służby. Skoro władza widzi że jesteśmy podzieleni to może manipulować jednymi lub drugimi. Jeśli bylibyśmy całością zapewne nikt by nie był pokrzywdzony. Pozdrawiam.

 • Link do komentarza Chorąży zawsze zdąży wtorek, 08 styczeń 2019 19:02 napisane przez Chorąży zawsze zdąży

  Zgadzam się z Panem Porucznikiem. Jako żołnierze musimy się trzymać razem i szanować.

  Panowie zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

 • Link do komentarza Zły Porucznik poniedziałek, 07 styczeń 2019 20:15 napisane przez Zły Porucznik

  Poczytałem trochę tych komentarzy i nie wierzę ile jest w tych wszystkich ludziach jadu. Jeśli ma ktoś życzenie poniżej mój punkt widzenia:

  1. Nie ma szwejów, są żołnierze zawodowi

  2. Szanujmy się wzajemnie. Wymagajmy, ale szanujmy podwładnych a podwładni niech wykonują to co każą im dowódcy.

  3. Za dużo jest nepotyzmu i nacisków z góry. Przełożonym często brakuje jaj, żeby się przeciwstawić, a tym na samej górze w dupach się poprzewracało i czują się niczym bogowie.

  4. Dawajmy przykład swoim postępowaniem. Gdzie jest etyka? Gdzie moralność ludzi?

  5. Za dużo jest postaw roszczeniowych i klepania się po plecach. Poklepać to się możemy za bramą a w JW ma być hierarcha i każdy ma znać swoje miejsce w szyku (i nie chodzi tu o to, żeby je..ć niższych stopniem).

  6. Szczerze wolałbym żeby nikt nie dostał tych podwyżek i żeby cała ta kasa poszła na sprzęt ale kupiony rozsądnie i zasadnie. Żeby nie było anulowania przetargów i kupowaniu pod kątem politycznym, tylko pod kątem tego co potrzebujemy w armii.

  7. Nie oszukujmy się. Szeregowi to zazwyczaj ludzie, którzy mieszkają w pobliżu JW, a nie setki km od rodzin.

  8. Moim zdaniem żołnierz powinien zarabiać tyle, by móc utrzymać siebie, żonę i dwójkę dzieci (taki klasyczny model rodziny) na godnym poziomie i tak aby móc pozwolić sobie wyjechać z nimi raz do roku na jakieś fajne wakacje. Żeby nie musiał się martwić o byt rodziny ani o to, że jak się wydarzy coś niespodziewanego wymagającego nakładu finansowego, to nie będzie miał skąd wziąć. Nie dyskryminuję tutaj kobiet w wojsku, podaję tylko "klasyczny" pogląd.

  9. Między korpusami są za małe różnice finansowe. Bywa, że chorąży ma więcej pensji od kapitana. Rzeczywiście brak jest chęci do rozwoju, bo po co mam zrobić pełną trójkę z angielskiego. Żeby mnie wyrzucili na etat na drugi koniec Polski? Pensji przybędzie 100zł a rodzina 600-700km dalej (nie liczyłem, tak po prostu rzuciłem). Kredyt wzięty na dom, trzeba żyć na dwa domy. Dzieci nie mają przyjaciół/znajomych, bo co jakiś czas przeprowadzki. Niestety nie ma chęci do awansu. Zaś Ci, którzy chcą iść na szkołę pdf czy of nie idą, bo się dostaje ktoś po znajomości.

  10. Pracujmy nad sobą, zróbmy sobie rachunek sumienia i niech każdy przemyśli czy zapracował uczciwie na swoją pensję.

  Mam nadzieję, że kiedyś rzeczywiście w WP będzie lepiej.

 • Link do komentarza też bordowy poniedziałek, 07 styczeń 2019 18:25 napisane przez też bordowy

  Bordowy berecik pewnie wszystkich urzekła Twoja historia

 • Link do komentarza Adam poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:57 napisane przez Adam

  Tylko że w żaden sposób szumnie zapowiadana średnia 540 netto nie wychodzi, skoro szeregowych jest najwięcej i dają im 450 a średnio ma być 540 na każdego żołnierza to gdzie jest te 90 zł choćby z tych tysięcy szeregowych, skoro pozostałe grupy tez nie maja tej średniej? A najwięcej dostają chorążowie których niewiadomo ilu niema.

  Odp. Część kasy z podwyżek już pewnie jest przesunięta do MSW.

 • Link do komentarza Bordowy berecik poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:32 napisane przez Bordowy berecik

  Żal mi Tych ludzi którzy nie potrafią wyliczyć prostych rzeczy i pytają się oficjalnie na forum... Jak można nie wiedzieć co to jest średni zarobek, co to znaczy 540zl na etat, i nie potrafic wyliczyć z kwoty 450zl kwoty netto.... Sam jestem szeregowym, ale ludzie... Nie osmieszajcie się publicznie...

  Pozdrawiam również tych biedaków którzy tutaj tak roszczeniowo dzielą tą podwyżka w tych komentarzach, chciałbym znać ich wysluge lat, stopień i zajmowane stanowisko, bo krowa która duzo ryczy mało mleko daje...

  Jedyny racjonalny podział pensji powinien być za stopnien i za funkcje jaką Żołnierz pełni... Bo jakim prawem żołnierz pierwszo liniowy ktory zapierdziela w polu moknie na poligonach zarabia tyle samo co szeregowy co poligonu nigdy na oczy nie widział, a historie o nim słyszał podczas gry w karty w pracy....

 • Link do komentarza soldat poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:27 napisane przez soldat

  Już widziałem artykuł na stronie MON to powiedzcie mi koledzy to ile dostaną kaprale i podporucznicy bo w tym wykazie ich nie ma czyżby różnice miedzy korpusami się właśnie zatarły.

 • Link do komentarza Rzeczywistość poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:26 napisane przez Rzeczywistość

  No i pięknie nas oszukali- moc kłamstwa w mediach jest wielka! Miało być średnio 655, a jest 450- szara rzeczywistość! Zdrowia panie minister

 • Link do komentarza PW poniedziałek, 07 styczeń 2019 16:40 napisane przez PW

  Panowie Generałowie i Pułkownicy temat zamknięty - nie będziecie zarabiać więcej niż premier i ministrowie. Proszę nie płakać tylko rozwiązywać problemy Naszych SZRP. Zdrowia Panie Ministrze Błaszczak.

 • Link do komentarza bartek poniedziałek, 07 styczeń 2019 16:33 napisane przez bartek

  Nie oczekujcie sprawiedliwie,bo nawet w niebie jeden anioł śpiewa w pierwszym ,a inny w ostatnim rzędzie,he he. Stawki dawno znane ,spotkanie było ,było i do roboty.

 • Link do komentarza Pankracy poniedziałek, 07 styczeń 2019 16:27 napisane przez Pankracy

  "Mnożnik wzrośnie z 3,20 do  poziomu 3,63 wielokrotności kwoty bazowej, a przeciętne średnie wynagrodzenie żołnierza wyniesie 5530 zł czyli ok. 540 zł więcej." To ch.j już nie wiadomo gdzie piszą prawde

 • Link do komentarza Kokos poniedziałek, 07 styczeń 2019 16:22 napisane przez Kokos

  W takim razie stawki pod artykułem są zgodne z tym co przyjęli na spotkaniu z ministrem. Nie ma w nich ani obiecanej średniej ani zróżnicowań między korpusami. Sami sobie odpowiedzmy jak poważnie nas traktują Ci łaskawcy rządzący. Ciekawe czy ktokolwiek z naszych żołnierzy zająknął sie na temat kolejnych podwyżek w przyszłym roku, aby żołnierz nie miał mniej od policjanta czy strażaka...?

 • Link do komentarza Spejson poniedziałek, 07 styczeń 2019 15:59 napisane przez Spejson

  Na stronie MON jest artykuł o tym, że przedstawiciele wszystkich korpusów z satysfakcją przyjęli propozycję odnośnie siatki. Także wszystko jasne.

 • Link do komentarza Maro poniedziałek, 07 styczeń 2019 15:55 napisane przez Maro

  Była mowa o 540 brutto średnio to dać wszystkim po 540 i będzie oki nikt się nie będzie kłócil że niesprawiedliwie.

 • Link do komentarza Niedowiarek poniedziałek, 07 styczeń 2019 15:28 napisane przez Niedowiarek

  Do mundurowego
  Nie wierzę że ktoś mógł tak sobie to wszystko wyliczyć...
  3,63 to nie jest żaden procent. Później jest tylko gorzej.
  Zweryfikuj swoją wiedzę bo sporo osób może to czytać i później jest zamieszanie.

 • Link do komentarza Prawie emeryt poniedziałek, 07 styczeń 2019 15:19 napisane przez Prawie emeryt

  Do Szeregowy
  Jeżeli jesteś szeregowym to nie możesz mieć 15 lat służby bo wcześniejsza ustawa wywaliła by Cię po 12. Obecną uchwalona przez Antka obowiązuje od trochę ponad 2 lat i była pierwszą decyzją Antoniego.
  Szanuję szeregowych i uważam że powinni dostać największą podwyżkę. Ilu jest generałów? Dla garstki ludzi wykłócać się że zamiast 14400 będą mieli 14200 to jest śmieszne. Poza tym jak przejdą w stan spoczynku to wciąż będą dostawać całą pensję. Co do oficerów starszych to lepiej niech nie fikają bo mają jedną normę więcej w WAMie za friko. Co oni mają inne potrzeby? Ich dzieci mają inne żołądki? A może te pieniądze po prostu im się należą?

 • Link do komentarza Adek poniedziałek, 07 styczeń 2019 14:33 napisane przez Adek

  W radiu był poruszany temat nauczycieli, minister Rafalskiej i ich podwyżek a nie MON-u. To ich związki nie doszły do porozumienia a wojsko takowych nie ma jak wszystkim wiadomo.

 • Link do komentarza mjr poniedziałek, 07 styczeń 2019 14:15 napisane przez mjr

  jak o nauczycieli, chodzilo o nas

 • Link do komentarza Adek poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:54 napisane przez Adek

  Grzesiu chodziło o nauczycieli i ministerstwo MEN

 • Link do komentarza Abraham poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:38 napisane przez Abraham

  jakie kurna wszystkie" związki" co to jest do k.. nędzy. Wojsko nie ma związków kto tam znowu coś kręci.

 • Link do komentarza Grzesiu poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:22 napisane przez Grzesiu

  Do Adek - Grzesiu: RMF FM. Powiedziane parę minut przed jak o tym napisałem.

 • Link do komentarza Żyjący w niepewności poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:52 napisane przez Żyjący w niepewności

  Dlaczego wzrost kwoty bazowej we wszystkich służbach o 0,43 to jest 655 zł., a w MON o 450 jak wynika z tabeli podwyżek!? Skąd taki błąd przy tak prostej matematyce? Pozdrawiam

 • Link do komentarza 3,63 czyli ile poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:47 napisane przez 3,63 czyli ile

  To jet ku....a kabaret!! Podnieśli mnożnik kwoty bazowej, a teraz będą się zastanawiać ile komu???
  Czas do cywila, szkoda nerwów i zdrowia.

 • Link do komentarza Do Grzesiu Adek poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:23 napisane przez Do Grzesiu Adek

  Skąd info ? Jakie radio ?

 • Link do komentarza Grzesiu poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:03 napisane przez Grzesiu

  Właśnie powiedziane w radiu: "Dzisiejsze spotkanie nie przyniosło rozwiązania. Wszystkie związki domagają się wyższych podwyżek niż te oferowane przez MON".

 • Link do komentarza mundurowy poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:34 napisane przez mundurowy

  Wiadomość do Bart
  Tak zgadza się
  Ale Odliczana jest tylko składka na ubezpieczenie zdrowotne.
  Jeżeli chodzi o składkę emerytalną to nie obejmuje odliczenie takiego jak dla pracownika RON
  Trzeba jeszcze odjąć ubezpieczenie np PZU
  Da nam to wynik końcowy

 • Link do komentarza Bart poniedziałek, 07 styczeń 2019 10:34 napisane przez Bart

  Nie zgodzę się z kolegą poniżej, który wyliczył przykładowe uposażenie.
  Jeżeli ja się nie mylę, to od wartości brutto odejmowany jest podatek większy niż 18%. Oprócz podatku dochodowego potrącane są chyba jeszcze jakieś składki, np. emerytalne, zdrowotne itp? I nie mam na myśli żadnych potrąceń "własnych" związanych z ubezpieczeniem czy tym podobnymi.
  Mógłby to ktoś zweryfikować?

 • Link do komentarza mundurowy poniedziałek, 07 styczeń 2019 08:09 napisane przez mundurowy

  Wszyscy Szanowni Koledzy
  Jeżeli chodzi o nasze podwyżki to liczyć si je powinno następująco
  Kwota Bazowa - 1523,29 zł, Następnie mnożymy kwotę przez procent - 3,63
  1523,29x3,63+=5529,54
  Następnie do otrzymanej kwoty 5529,54 zł , doliczmy wysługę lat w wojsku, np 20 lat - czyli 20%
  Otrzymujemy : 5529,54+20%(kwota 1105,90) czyli otrzymujemy kwotę 6635,44 BRUTTO
  Następnie odliczmy 18% podatku od dochodu
  Czyli 6635,44 - 18% = 5441,06 zł ( 5441,06 kwota NETTO)
  Taką pensję powinien otrzymać każdy żołnierz bez względu na stopień wojskowy posiadany w wojsku
  Proszę się wiec zastanowić w jaki sposób naliczane są pieniądze na poszczególnych korpusach i stopniach wojskowych
  Trzeba jednym zabrać kwotowo aby inni w wyższych stopniach dostali więcej PROSTE

 • Link do komentarza Misiek poniedziałek, 07 styczeń 2019 07:46 napisane przez Misiek

  Do Grzegorza...

  Kolego nie gniewaj się , ale nie pisz takich rzeczy, bo to wstyd jak nie potrafisz sobie wyliczyć ile będziesz zarabiał znając potencjalnie planowaną podwyżkę dla Twojego stopnia i mając powiedzmy w Twoim wypadku 7 lat wysługi.. Masz Kolegów w JW, księgową, nie pisz takich rzeczy publicznie bo to wstyd.

 • Link do komentarza Grzegorz niedziela, 06 styczeń 2019 22:32 napisane przez Grzegorz

  Jestem st.szer. ze stażem prawie 7 letnim. Mam 2865 zł netto. Ile będę mieć, jak ta siatka wejdzie? Jeszcze w piątek była mowa o 200 zł, ale 450 zł brutto to raczej trochę więcej.

startPoprzedni artykuł123456Następny artykułkoniec

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA