header portal

piątek, 11 styczeń 2019 20:35

Wypadek polskiego śmigłowca podczas ćwiczeń. Stanowisko MON

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Roszczenia po katastrofie polskiego śmigłowca we Włoszech powinny być rozstrzygnięte zgodnie z umową NATO SOFA - uważa MON. Resort wyjaśnił też, że włoski rolnik, który doznał szkód na skutek tego zdarzenia, powinien zwrócić się z roszczeniem do włoskich sił zbrojnych, a nie do sądu.

W czerwcu 2017 r. śmigłowiec W-3PL Sokół należący do polskich sił zbrojnych uległ wypadkowi podczas międzynarodowych ćwiczeń prowadzonych we Włoszech, około 20 km od Padwy. Po awaryjnym lądowaniu na otwartym polu, z dala od zabudowań, maszyna stanęła w płomieniach.

Poszkodowany żąda zadośćuczynienia

Jak informowały media, włoski rolnik Gianni Cervesato, właściciel gospodarstwa, na którym rozbił się polski śmigłowiec, domaga się zadośćuczynienia za powstałe szkody w wysokości 120 tys. euro. Dlatego skierował tej sprawie pozew przeciwko polskiemu MON do sądu w Padwie. Pierwsze posiedzenie sądu zostało zaplanowane na 7 lutego tego roku.

Źródło: www.wojskonews.pl

https://fakty.interia.pl

Czytany 339 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Zygmónt Mósiał sobota, 12 styczeń 2019 21:13 napisane przez Zygmónt Mósiał

    Może warto napisać jacy to FACHOWCY obsługiwali ten sprzęt ? Bo z tego co wiem, to jednostka SPECJALNA (LOL) z Inowrocławia. Tam sami wykształceni SILowcy a tu taka wtopa ? Niemożliwe :D

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA