header portal

piątek, 11 styczeń 2019 20:56

MON dofinansuje budowę lub remont strzelnic

Napisane przez CO MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs ofert na dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które będą umożliwiały prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych, żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

 Zgodnie z założeniami samorządy, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać dotacje od Ministerstwa Obrony Narodowej do 80 proc. wartości projektu. Ministerstwo planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic – 100 i 200 metrowych (szczegółowe kryteria w ogłoszeniu). Wysokość dotacji nie przekroczy 800 tys. zł w przypadku budowy strzelnicy 100 metrowej i 1, 2 mln zł  w przypadku budowy strzelnicy 200 metrowej oraz odpowiednio 400 tys. zł i 600 tys. zł w odniesieniu do strzelnicy remontowanej.

 W ramach programu „Strzelnica w powiecie” jednostka samorządu terytorialnego (JST) może dobrowolnie przeprowadzić przy wsparciu MON inwestycję polegającą na budowie nowej strzelnicy lub rewitalizacji istniejącego obiektu.

 Warunkami ubiegania się o dotacje jest dysponowanie nieruchomością przez samorząd i pokrycie co najmniej 20% kosztów budowy lub remontu strzelnicy. Wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Obrony Narodowej.

 Termin nadsyłania ofert przez samorządy mija 20 lutego 2019 roku. Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert nastąpi w terminie do dnia 22 marca 2019 r.

 Projekt jest odpowiedzią na zwiększające się zainteresowanie sportem strzeleckim oraz kwestiami bezpieczeństwa wśród Polaków. Celem strategicznym projektu jest odbudowa umiejętności strzeleckich.

 Szczegóły dotyczące konkursu: >>>

Zdjęcie: WSAR

 

 

Czytany 328 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Znawca tematu piątek, 18 styczeń 2019 13:21 napisane przez Znawca tematu

    Najpierw proponuje zamiast wydawać DZIESIĄTKI MLN ZŁ zliberalizować prawo do posiadania broni. To się w głowie nie mieści żeby funkcjonariusze/żołnierze mieli utrudniony dostep do broni na własny użytek, nie mówię o broni służbowej z którą poruszają się na codzien.

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA