header portal

poniedziałek, 21 styczeń 2019 07:18

Generał Skrzypczak pisze list do Jurka Owsiaka. Weterani wojenni murem za szefem WOŚP

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„My weterani wojenni nie opuścimy Ciebie, tak jak Ty nas nie opuściłeś w potrzebie. Pozwól nam być częścią muru stojącego za Tobą” – pisze w imieniu żołnierzy-weteranów misji w Iraku, Afganistanie, Czadzie, Libanie, Syrii i na Bałkanach gen. Waldemar Skrzypczak, w liście do Jerzego Owsiaka, szefa fundacji WOŚP.

Ostatnie dni był trudne dla Jerzego Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek zrezygnował on z szefowania Fundacji WOŚP po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału. Kilka godzin po pogrzebie śp. Pawła Adamowicza, Owsiak zamieścił jednak na swoim koncie facebookowym nagranie, w którym zwraca się do zmarłego prezydenta Gdańska. - Powiem ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę. (...) Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, dlatego, ze zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok – zapowiedział.

Po rezygnacji przez Jerzego Owsiaka z tej funkcji, w krótkim czasie pojawiło się wiele głosów wsparcia i apeli o jego powrót. Solidarność z szefem WOŚP wyrazili też żołnierze, weterani misji poza granicami kraju. W ich imieniu list do Jurka Owsiaka napisał gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych i były wiceminister obrony narodowej. Generał przypomniał, że Jerzy Owsiak był częstym gościem na misjach wojskowych. Kiedy w Iraku w 2005 roku dowodził gen. Waldemar Skrzypczak, szef WOŚP aż dwukrotnie odwiedzał tam naszych żołnierzy. Na ich prośbę fundacja m.in. pomogła wówczas sfinansować operację kardiologiczną irackiego dziecka.

Źródło: www.wojskonews.pl

https://wiadomosci.onet.pl

Czytany 431 razy

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zbyszek piątek, 08 luty 2019 05:43 napisane przez Zbyszek

    Boję się otworzyć lodówkę, bo z niej wyjdzie Pan Skrzypczak. Wszędzie go pełno!

  • Link do komentarza Zygmónt Mósiał wtorek, 22 styczeń 2019 05:20 napisane przez Zygmónt Mósiał

    Panie, nie ośmieszaj się pan. Jak tam syn sobie w wojsku radzi, już major, a może już pułkownik ?

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA