header portal

sobota, 02 luty 2019 09:04

Uczniowie klas wojskowych na poligonie

Napisane przez t. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ćwiczący na wędrzyńskim poligonie żołnierzy 4 dywizjonu artylerii rakietowej 5 pułku artylerii, odwiedzili w dniu 30 stycznia uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Celem tej niecodziennej wizyty było pokazanie młodzieży codziennego żołnierskiego dnia szkolenia. Zaraz po przybyciu na poligon, uczniowie wraz z towarzyszącymi żołnierzami, zostali skierowani do rejonu działania 4 dywizjonu artylerii rakietowej. Miejsce wybrano nie przypadkowo, gdyż w tym dniu rakietowcy realizowali szkolenie ogniowe, w ramach zajęć taktycznych z baterią.

Po przybyciu na stanowisko dowodzenia, dowódca dywizjonu podpułkownik Zbigniew Janusz oraz jego zastępca, major Arkadiusz Sułek, wprowadzili gości w aktualną sytuację szkoleniową oraz pokazali elementy organu dowodzenia.

Następnie młodzież miała okazję obejrzeć działanie ochrony SD oraz zabezpieczenia medycznego. Kolejnym punktem wizyty było zapoznanie uczniów z zabezpieczeniem technicznym oraz logistycznym dywizjonu. Uczniowie dowiedzieli się jak przygotowywany jest sprzęt do eksploatacji, jak wygląda punkt amunicyjny oraz sami mogli wykonać zadanie ładowania rakiet treningowych do wyrzutni rakietowych. Na zakończenie zajęć po dość intensywnym dniu wraz z żołnierzami 4 dar spróbowali wojskowej grochówki, którą przygotowali kucharze dywizjonu.

 żródło: 5 pa >>>

zdjęcie: st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk

Czytany 205 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA