header portal

środa, 06 luty 2019 18:27

Sprawa major Magdaleny E. ponownie rozpatrzona. NSA zdecydował

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sprawa degradacji byłej funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego major Magdaleny E. wraca do ponownego rozpatrzenia. Taką decyzją podjął w środę Naczelny Sąd Administracyjny.

Magdalena E. została ukarana degradacją ze stopnia majora do kapitana w 2016 roku przez ówczesnego szefa SKW Piotra Bączka za - jak uznał - samowolne prowadzenie operacji uwolnienia polskiego kapitana z więzienia na Białorusi i ukrywania tego przed przełożonymi.

Major odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który w kwietniu 2017 roku przyznał jej rację.

Skargę kasacyjną od wyroku wniosła Służba Kontrwywiadu Wojskowego. W środę odbyła się rozprawa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Na wniosek SKW została utajniona. NSA zdecydował o uchyleniu zaskarżonego wyroku i skierowaniu sprawy Magdaleny E. do ponownego rozpatrzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://www.tvn24.pl

Czytany 422 razy

2 komentarzy

 • Link do komentarza marko czwartek, 07 luty 2019 08:23 napisane przez marko

  autor artykułu rzeczywiści e jest ignorantem bo w tym przypadku nastąpiło obniżenie stopnia pani mjr a nie degradacja !!! Natomiast cała sprawa pokazuje że zaczynawszy od premiera rządu RP, poprzez koordynatora ds. służb specjalnych, MON i szefa SKW, kierują się oni partyjno-ideologicznymi uprzedzeniami zaszczepionymi przez paranoika AM. ze szkodą dla interesów państwa i bezpieczeństwa SZ RP. Szkoda mi pani mjr bo niestety Polska pokazuje że nie szanuje i nie broni ludzi którzy służą jej bezgranicznie.
  Tak przy okazji, tutaj kasacja, a dlaczego SKW nie ściga b. szefa SKW Antoniego Macierewicza i nie złożyła kasacji za bezprawne wydanie polecenia skopiowania na dwa niezabezpieczone laptopy bazy ewidencji operacyjnej tej służby, oba laptopy wyniesiono i ich nie odnaleziono - prokuratura umorzyła śledztwo z uwagi na małą szkodliwość czynu . Jeśli ktoś wie co to jest Baza Ewidencji Operacyjnej to zdaje sobie sprawę, że za to powinien być wyrok do odsiadki jak za zdradę !!!

 • Link do komentarza Jasiu środa, 06 luty 2019 20:28 napisane przez Jasiu

  Panie Ry! Litości!
  Degradacja to pozbawienie posiadanego stopnia wojskowego i nadanie stopnia szeregowego, a więc Pani Major nie mogła zostać ZDEGRADOWANA do stopnia kapitana.
  To, że jakiś durny dziennikarzyna gdzieś coś napisał, nie znaczy, że Pan musi to bezkrytycznie przepisywać.

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA