header portal

środa, 06 luty 2019 18:49

Mianowania na kolejne stopnie wojskowe w 5 pa

Napisane przez st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek 4 lutego podczas poniedziałkowego apelu  5 pułku artylerii , dowódca sulechowskich artylerzystów płk Sławomir Kula wręczył akty mianowań dla dwóch oficerów oraz czterech podoficerów.

Szef sekcji personalnej mjr Maciej Kaczmar odczytał decyzje Ministra Obrony Narodowej oraz rozkazy dowódcy 5 pułku artylerii i Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu dotyczących wyznaczenia żołnierzy na nowe stanowiska służbowe oraz mianowania ich na wyższe stopnie wojskowe.

Na stopień majora zostali mianowani:

- kpt. Michał Bąkowski

- kpt. Marcin Stajkowski

Na stopień sierżanta zostali mianowani:

- plut. Marek Wierzba

- plut. Adam Nierubca

Na pierwszy stopień podoficerski - kaprala, zostali mianowani:

- st. szer. Szymon Strakszyc

- st. szer. Mateusz Konopacki

- st. szer. Gracjan Tomaszek

- st. szer. Łukasz Wiśniewski

Podczas apelu dowódca pułku wręczył nadaną przez Ministra Zdrowia odznakę Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu dla:

- st. szer. Tomasza Pisery

Minister w swojej decyzji zaznaczył, że nadaje to wyjątkowe wyróżnienie za wybitne zasługi dla honorowego krwiodawstwa oraz krzewienia idei czerwonokrzyskich.

Pułkownik Kula pogratulował żołnierzowi odznaczonemu, nowomianowanym i wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe . Życzył im kolejnych awansów i odznaczeń oraz wszelkiej pomyślności na nowych stanowiskach służbowych.

źródło: 5 pa

Zdjęcia: plut. Zdzisław Szcześniak

Czytany 425 razy

2 komentarzy

  • Link do komentarza fenix czwartek, 14 luty 2019 19:44 napisane przez fenix

    Sulechów - muzeum wojska polskiego. Jako obserwator chylę czoła. Czy jest w wojsku jakiś dowódca który bardziej podpadł przełożonym niż d-ca 5 pa. Dlaczego 5 pa jest zapomniany przez Boga i DWLąd. AK-47 to norma, urale BM-21 aż proszą o wymianę cewek i przewodów. To cud, że ludzie widząc inne JW chcą służyć na takim archiwum.

  • Link do komentarza zbigniew obserwator czwartek, 07 luty 2019 18:31 napisane przez zbigniew obserwator

    O ile dobrze pamiętam to Rozporządzenie MON z dnia 31 grudnia 2014 w sprawie zasad noszenia umundurowania rozdział 3 paragraf 15 mówi jasno iż wręczanie aktów mianowań powinno odbywać się w umundurowaniu galowym. Dalej jest mowa że nieprzestrzeganie zasad określonych w tym rozporządzeniu jest przewinieniem dyscyplinarnym (paragraf 24) . Jestem ciekaw czy kogoś ukarali za nieprzestrzeganie zapisów rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej.

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA