header portal

sobota, 09 luty 2019 17:25

 Premier odwiedził placówkę SG w Huwnikach

Napisane przez Anna Michalska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA  Joachim Brudziński spotkali się w sobotę, 9 bm.  z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy ochraniają 13 kilometrowy odcinek granicy z Ukrainą. Przy placówce znajduje się lotnisko dla śmigłowców SG, na którym stacjonują dwa helikoptery Kania.

Podczas wizyty premier podkreślił, że "Polska jest dzisiaj przedmurzem dla wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw, a Straż Graniczna jest obrońcą naszych granic." Premier i minister w towarzystwie wiceministra Krzysztofa Kozłowskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasza Pragi oraz Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Roberta Rogoza zapoznali się z infrastrukturą placówki a następnie spotkali się z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, z którymi rozmawiali m.in o służbie w bezpośredniej ochronie granicy. W kolejnej części wizyty goście udali się na tzw. zielony odcinek granicy, oraz na punkt obserwacyjny na Kalwarii Pacławskiej. 

Z kolei szef MSWiA zwrócił uwagę, że "tak spektakularne osiągnięcia jeżeli chodzi o walkę z przestępczością i przemytem, to przede wszystkim zasługa tego, że ta formacja staje się jedną z najnowocześniejszych w Europie." Straż Graniczna podobnie jak inne służby podległe MSWiA realizuje Program Modernizacji Służb Mundurowych. W 2018 roku formacja otrzymała z niego około 210 mln zł. Dzięki temu tylko z samego programu zakupiła 150 pojazdów o wartości 24,7 mln zł. Z kolei na sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej Straż Graniczna przeznaczyła 50 mln zł. Również dzięki tym inwestycjom od października tego roku w Placówce SG w Huwnikach stacjonować będzie nowy śmigłowiec Airbus Helicopters H-135. Koszt jego zakupu to 46,5 mln zł.

źródło: KG SG

fot. Bieszczadzki OSG

Czytany 122 razy

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

      

      

      

Wyszukaj w artykułach

PRZEGLĄD MEDIÓW

SONDA