header portal

poniedziałek, 11 luty 2019 20:39

Ze Szkoły Policji w Słupsku „w teren” trafiło blisko 200 funkcjonariuszy

Napisane przez www.policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W poniedziałek kolejna grupa absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury policyjnych szkół. Ze Szkoły Policji w Słupsku „w teren” trafiło blisko 200 funkcjonariuszy. Nowi policjanci weryfikują teraz w swoich jednostkach macierzystych zdobywaną przez siedem miesięcy wiedzę i umiejętności.

Rozpoczynający prawdziwą służbę policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur na początku lipca ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę.

Do słupskiej Szkoły Policji trafili policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Poznaniu, Radomiu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród absolwentów panie stanowiły 27 procent składu Kompanii. Po 7 miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń młodzi policjanci rozpoczęli dziś służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Przed absolwentami jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 53 dni. Przywilej noszenia policyjnej gwiazdy; to nie tylko zaszczyt służby Ojczyźnie, ale również ciężka służba, pełniona niejednokrotnie z narażeniem życia. Od 1990 roku, w służbie straciło życie 120 policjantów, to najwyższa liczba w polskich formacjach mundurowych.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia zawodowego podstawowego dwóch absolwentów zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila za wyjątkowe zaangażowanie w służbę podczas praktyk zawodowych w jednostce terenowej. Gratulacje otrzymali post. Maciej Formela (KP Rumia) i post. Kamil Frankowski (OPP Gdańsk). Dodatkowo post. Maciej Formela został wyróżniony nagrodą motywacyjną Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka.

www.policja.pl

Czytany 235 razy

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

      

      

      

Wyszukaj w artykułach

PRZEGLĄD MEDIÓW

SONDA