header portal

poniedziałek, 11 luty 2019 20:50

Żołnierz z jednostki DGW osobowością roku 2018

Napisane przez DGW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 St. szer. Przemysław Serweta z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia  został wybrany szeregowym roku 2018, a przez Urząd Miasta Sieradz - Osobowością Roku 2018

Władze miejskie doceniły wysiłki żołnierza z sieradzkiej jednostki, ponieważ w ubiegłym roku był inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć o charakterze patriotycznym, a jego działalność aktywizowała społeczność lokalną, zachęcała do współpracy samorząd i instytucje kultury. Zorganizował m.in. uroczystość upamiętniającą 155 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, marsz ulicami miasta z okazji Dnia Flagi, ceremonię w 100 rocznicę utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego na ziemi sieradzkiej oraz Capstrzyk Niepodległości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu.

St. szer. Serweta był autorem i koordynatorem projektu „Drogi do Niepodległej”, któremu przyświecała idea upowszechniania wiedzy historycznej o walce Polaków o odzyskanie suwerenności. Wspomaga prace lokalnych organizacji kombatanckich, m.in. w budowie Pomnika Sybiraków w Sieradzu.

Za popularyzowanie tradycji swojej jednostki oraz postaw patriotycznych wśród harcerzy, młodzieży szkolnej oraz społeczeństwa, był już wcześniej doceniany. Podczas powiatowych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości otrzymał Medal Pamiątkowy. Jest również zwycięzcą Plebiscytu Instruktorskiego Chorągwi Łódzkiej ZHP „Kamyki 2018” w kategorii Wielka Gra, gdzie został wyróżniony za działania o charakterze patriotyczno-historycznym.

Szeregowy z Sieradza uczestniczy też w konkursach wiedzy organizowanych przez resort obrony narodowej. W 2017 r. wygrał kwiz „Historia Żołnierza Polskiego – Żołnierze Wyklęci i Cichociemni” na szczeblu Dowództwa Garnizonu Warszawa, a później Wojska Polskiego. Sukces ten powtórzył w ubiegłym roku. 

źródło: DGW

Czytany 476 razy

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

      

      

      

Wyszukaj w artykułach

PRZEGLĄD MEDIÓW

SONDA