Wydrukuj tę stronę
środa, 20 luty 2019 08:05

Bezrobocie a dodatek za długoletnią służbę

Napisane przez Myk.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marek: Moje pytanie dotyczy tak zwanego dodatku za długoletnią służbę wojskową. Czy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych przed wstąpienie do zawodowej służby jest zaliczany do służby wojskowej i ma wpływ na wysokość tego dodatku?

Od red. Dodatek za długoletnią służbę wojskową jest dodatkiem do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowym o charakterze stałym. Szczegółowe regulacje jego przyznawania zawarto w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 2296).

Zgodnie z § 29 ust. 1 ww. rozporządzenia, żołnierzowi zawodowemu przyznaje się dodatek za długoletnią służbę wojskową w zależności od ilość lat pełnionej służby wojskowej.

Jest przyznawany w wysokości:
1)po trzech latach służby wojskowej - 3%,
2)po sześciu latach służby wojskowej - 6%,
3)po dziewięciu latach służby wojskowej - 9%,
4)po dwunastu latach służby wojskowej - 12%,
5)po piętnastu latach służby wojskowej - 15%
- należnego uposażenia zasadniczego.

Również dalsze przepisy nie wskazują na możliwość zaliczenia okresu pobierania zasiłku do okresu, od którego uzależniona jest wysokość omawianego dodatku. W związku z tym brak jest możliwości zaliczenia interesującego Pana okresu do wysługi, od której uzależniona jest wysokość dodatku za długoletnią służbę wojskową.

 

Czytany 2975 razy

1 komentarz