header portal

wtorek, 26 luty 2019 20:43

Nowi zastępcy komendanta Głównego Policji

Napisane przez www.policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W Komendzie Głównej Policji, 26 bm odbyło się  uroczyste pożegnanie ze sztandarem Komendy Głównej Policji i współpracownikami dotychczasowych Zastępców Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Andrzeja Szymczyka i nadinsp. Jana Lacha. Jednocześnie odczytano rozkazy o powołaniu nowych zastępców KGP: nadinsp. Kamila Brachy i mł. insp. Tomasza Szymańskiego.

Na uroczystości obecni byli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Tomasz Zdzikot, sekretarz Stanu w MON, Marek Łapiński, sekretarza Stanu w MON, kapelani policyjni, przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji, komendanci wojewódzcy Policji, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie przybyli goście.

Szef MSWiA  Joachim Brudziński  podkreslił, że drogę nadinsp. Andrzeja Szymczyka i nadinsp. Jana Lacha w dochodzeniu do zaszczytnego stopnia generalskiego cechowała niezwykła konsekwencja i pracowitość. " Była to droga, która dawała gwarancję że obejmując te zaszczytne stanowiska, zakładając generalski mundur panowie generałowie dawali gwarancję najwyższej jakości, najwyższej rzetelności policyjnego fachu. Miałem to szczęście przez ten ostatni rok pracy u boku znakomitych oficerów".

Generał brygady Józef Guzdek biskup Polowy Wojska Polskiego podziękował odchodzącym Panom Komendantom za wspaniałą współpracę i służbę Ojczyźnie. Jego ekscelencja przekazał na ręce Panów Generałów medal wybity z okazji 100-lecia Ordynariatu Polowego życząc im dalszych sukcesów i powodzenia w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zwracając się do nadinsp. Szymczyka i nadinsp. Lacha podkreślił, że z całą pewnością te trzy lata niezliczonego, wspólnie spędzonego czasu to był bardzo ważny czas dla polskiej Policji i ponad wszelką wątpliwość służba Panów generałów w tym czasie w sposób szczególny w kartach polskiej historii zapisuje się złotymi zgłoskami. 

Następnie odczytano i wręczono decyzje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu z dniem 27 lutego br. na stanowisko I zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka, dotychczasowego zastępcę Komendanta Głównego Policji, na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamila Brachę, byłego Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, oraz na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasza Szymańskiego, byłego I zastępcę Komendanta Stołecznego Policji.

Na zakończenie uroczystej zbiórki odprowadzono sztandar Komendy Głównej Policji, a dowódca złożył meldunek Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji o zakończeniu uroczystości.

źródło: policja.pl

foto: Jacek Herok (Biuro Komunikacji Społecznej KGP)

 

 

 

Czytany 492 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA