header portal

środa, 06 marzec 2019 20:47

Płk Krzysztof Król będzie pełnił obowiązki komendanta SOP

Napisane przez MSWiA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szef MSWiA  Joachim Brudziński powierzył pełnienie obowiązków komendanta Służby Ochrony Państwa płk. SOP Krzysztofowi Królowi. Do tej pory był on zastępcą komendanta tej formacji.

Pułkownik SOP Krzysztof Król ze służbami mundurowymi związany jest od 1991 roku. Wówczas rozpoczął służbę w Policji na terenie śląskiego garnizonu, gdzie pracował na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. W 1997 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i uzyskał tytuł oficera dyplomowanego.

W 2013 roku został zastępcą Komendanta Rejonowego Policji – Warszawa II. W grudniu 2017 roku został oddelegowany do Biura Ochrony Rządu. Od 1 lutego 2018 roku był zastępcą Komendanta Służby Ochrony Państwa.

Za osiągnięcia służbowe był wielokrotnie wyróżniany m.in. odznakami „Zasłużony Policjant” i medalami „Za Długoletnią Służbę”. Jest magistrem prawa, ukończył też studia podyplomowe z zakresu problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu.

Dotychczasowy komendant gen. bryg. SOP Tomasz Miłkowski, komendant Służby Ochrony Państwa, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

źródło: MSWiA

 

Czytany 273 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza marko niedziela, 10 marzec 2019 07:35 napisane przez marko

    kolejny spadochroniarz, po dwóch latach służby w BOR/SOP może co najwyżej wyprowadzać na spacer psa będącego własnością VIP lub dowozić dla nich pizzę :-( Czy naprawdę w tej instytucji nie ma kompetentnych i z doświadczeniem funkcjonariuszy, żeby po nich sięgać ??? No chyba że to kolejny powiązany rodzinnie lub partyjnie z obecnie rządzącymi :-(

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA