header portal

środa, 06 marzec 2019 20:59

Inauguracja akcji „SpoKREWnieni służbą” z udziałem żołnierzy zegrzyńskiego Centrum

Napisane przez kpt. Krzysztof Baran
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

W piątek, 1 marca br. żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oddali krew w inauguracji akcji honorowego krwiodawstwa „Spokrewnieni służbą”, która odbyła się przed budynkiem Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W przedsięwzięciu uczestniczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zainaugurował II edycję ogólnopolskiej honorowej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”.

- Dziś rozpoczynamy kolejną edycję naszej akcji „Spokrewnieni służbą”. Data ta jest nieprzypadkowa. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oni byli ofiarą, oni nie szczędzili swej krwi w walce o wolną Polskę i dziś chcemy służyć innym, chcemy służyć tym, którzy potrzebują pomocy. Stąd właśnie nasza akcja - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Sierż. Robert Kowalewski z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zabierając głos powiedział, że jako weteran poszkodowany, uczestnik misji poza granicami państwa wie, że krew jest bardzo potrzebna - zarówno na polu walki ale także w miejscach, gdzie obecnie panuje pokój.

Żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oddali w tym dniu prawie 7 litrów krwi, w hołdzie żołnierzom wyklętym, a akcje honorowego krwiodawstwa w Centrum organizowane są cyklicznie co miesiąc.
II edycja ogólnopolskiej honorowej zbiórki krwi potrwa od 1 marca do 1 września br.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Czytany 111 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA