header portal

sobota, 09 marzec 2019 20:25

Szef MON zaprasza 3 maja na defiladę wojskową

Napisane przez CO MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- To 20 dobrych lat, to 20 lat, w których Polska się rozwijała, w których rozwijało się też Wojsko Polskie. Bardzo dziękuję Wam, że mogę razem z Wami świętować 20-lecie przystąpienia Polski do NATO. Jestem z tego dumny. Jako minister obrony narodowej, jako Polak jestem dumny z żołnierzy Wojska Polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas pikniku pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.

W sobotę 9 marca br. w całej Polsce odbyły się pikniki zorganizowane z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na jednym z nich, w Mińsku Mazowieckim obecny był szef MON Mariusz Błaszczak.
Podczas przemówienia minister podziękował żołnierzom za ich zaangażowanie i codzienną służbę, także poza granicami kraju w ramach misji Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podczas spotkania minister podziękował szeregowemu Tomaszowi Wolakowi, który zachował się jak prawdziwy bohater podczas ataku nożownika w jednej z galerii handlowych w Szczecinie. Nie bacząc na niebezpieczeństwo obezwładnił przestępcę, udzielił pomocy poszkodowanym. Szef MON wspomniał także o dokonaniach polskich cyberżołnierzy i pracownicy resortu, którzy kolejny już raz wygrali NATOwski maraton programowania – Hackathon.

W spotkaniu uczestniczyli także żołnierze z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy już w czerwcu wyjadą na misję do Afganistanu oraz żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którzy uczestniczą w misjach już od 20 lat.

Podczas spotkania w Mińsku Mazowieckim minister Błaszczak zapowiedział, że 3 maja w Warszawie odbędzie się defilada z okazji 20-lecia członkostwa Polski w NATO i 15-lecia członkostwa w Unii Europejskiej.

- Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam do Warszawy, żeby podziwiać żołnierzy Wojska Polskiego, żeby porozmawiać z żołnierzami, żeby poczuć się dumnym z tego, że żołnierze Wojska Polskiego stoją na straży naszego bezpieczeństwa - mówił minister Błaszczak.

Przebywając w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego minister odwiedził stoiska wystawione m. in. przez jednostki i uczelnie wojskowe, a następnie wspólnie z uczestnikami pikniku obejrzał pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Ry

 

 

Czytany 177 razy

3 komentarzy

  • Link do komentarza BRUNON poniedziałek, 11 marzec 2019 08:33 napisane przez BRUNON

    Może wtedy Pan Minister ogłosi również ostateczną kwotę podwyżki dla pracowników wojska?

  • Link do komentarza Józek Kowalczuk niedziela, 10 marzec 2019 14:40 napisane przez Józek Kowalczuk

    Brawo, Mariuszek! Ciemny lud to kupi!

  • Link do komentarza marko niedziela, 10 marzec 2019 07:29 napisane przez marko

    no cóż jak nie potrafi się praktycznie realizować zadań związanych z obronnością państwa oraz modernizacją SZ RP, to organizuje się igrzyska dla społeczeństwa - defilady, festyny, pokazy, grochówka itd. :-( Obecny MON pokazuje swoją całkowita indolencję i niekompetencję w sprawach wojska. Wybory się zbliżają więc dobrze pokazać defilujące wojsko na ulicach, zamiast szkolące się na poligonach :-(

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA