header portal

poniedziałek, 11 marzec 2019 18:06

Wyróżnienia w 11 pułku artylerii

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 marca 2019 roku mija 20 lat odkąd Polska stała się członkiem Paktu Północnoatlantyckiego, 11 Mazurski Pułk Artylerii aktywnie uczestniczył w obchodach z tej okazji.

Już w sobotę 9 marca żołnierze Pułku w Mińsku Mazowieckim prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu jednostki podczas pikniku z okazji 20-lecia Polski w NATO. W obchodach w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego udział wziął między innymi Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który osobiście spotkał się z artylerzystami z Węgorzewa. Pikniki zostały zorganizowane w 20 miastach w Polsce, były one okazją dla społeczeństwa, aby z bliska zobaczyć Siły Zbrojne. Ponadto, 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO, obchodzili żołnierze oraz pracownicy Jednostki w Węgorzewie, podczas zbiórki Pułku w poniedziałek 11 marca.

Uroczystości odbyły się z udziałem kompanii honorowej, a pełniący obowiązki dowódcy ppłk dypl. Krzysztof Malankiewicz podkreślił istotę paktu na bezpieczeństwo międzynarodowe.

Zbiórka ta, była również okazją do wyróżnienia nagrodami rzeczowymi żołnierzy za poniższe osiągnięcia.

Tytuł „Żołnierza roku dywizjonu w 2018 r.” zdobyli:
 st. szer. Piotr Tukajło, ddow;
 st. sierż. Rafał Kuleszo, 1 das;
 kpr. Andrzej Gieleta, 2 das;
 mł chor. Wojciech Wołągiewicz, blog;
 st. kpr. Radosław Podbielski, kinż;
 st. szer. Rafał Kamiński, 14 dappanc.

Czołowe miejsca w konkursie „Wojskowy Kierowca Roku 2019” zajęli:
 st. szer. Damian Dworzecki, blog;
 szer. Piotr Muczyń, 3 dar;
 st. szer. Paweł Hryszko, kinż.

Na zbiórce przytoczony został również, przykład wzorowego zachowania żołnierza 14 dywizjonu, st. szer. Damiana Bałtrukanis, który dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy na drodze krajowej. Czyn ten został doceniony przez funkcjonariuszy policji listem gratulacyjnym.
Tekst: ppor. Mateusz Ludwiczak
Zdjęcia: mjr Rafał Ługiewicz, szer. Jarosław Radawiec

Czytany 212 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA