header portal

poniedziałek, 11 marzec 2019 18:33

Zostań podchorążym WAT

Napisane przez WAT
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Do 31 marca 2019 r. . trwa rejestracja na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej. Zainteresowani, spełniający wymagania, będą mieć miesiąc (do 31 marca) na zarejestrowanie się w Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczelnia oferuje kandydatom na żołnierzy zawodowych jedenaście atrakcyjnych kierunków studiów technicznych: budownictwo, chemię, elektronikę i telekomunikację, geodezję i kartografię, informatykę, inżynierię bezpieczeństwa, kryptologię i cyberbezpieczeństwo, logistykę, lotnictwo i kosmonautykę, mechanikę i budowę maszyn oraz mechatronikę.

Dlaczego warto zostać podchorążym WAT?

Podchorążowie (kandydaci na żołnierzy zawodowych) realizują jednocześnie program kształcenia wojskowego i politechnicznego, a po zakończeniu studiów uzyskują tytuł magistra inżyniera renomowanej uczelni technicznej. Pięcioletni okres studiów wojskowych wieńczy promocja na pierwszy stopień oficerski.

Nasi absolwenci studiów wojskowych mają zagwarantowaną pracę w jednostkach wojskowych, w odpowiednich korpusach osobowych w zależności od ukończonego kierunku studiów, a awans oficerski jest wpisany w służbę wojskową.
Podczas studiów podchorążowie mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie oraz otrzymują uposażenie finansowe, które od pierwszego roku wynosi 1200 zł miesięcznie i wzrasta w kolejnych latach studiów.
Praktyki oraz szkolenia specjalistyczne realizowane są w jednostkach wojskowych, centrach szkoleń, instytucjach naukowo-badawczych na terenie całego kraju.

W ramach współpracy międzynarodowej podchorążowie mają możliwość studiowania w zagranicznych uczelniach.

Więcej na temat rekrutacji w WAT  >>>

 

Czytany 128 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA