header portal

czwartek, 14 marzec 2019 18:26

 Fort Trump nie będzie. Amerykanie mają inną propozycję

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalnych deklaracji nie ma, ale jest coraz więcej przecieków. W środę Warszawę odwiedził wiceszef Pentagonu, rozmawiać między innymi o pomyśle na "Fort Trump". Rozmowy trwają, ale raczej nie ma co liczyć na żadną bazę. Będzie więcej tego co dotychczas, czyli rotacyjnej obecności.

Nagłe pojawienie się serii informacji na temat rozmów w sprawie zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce, najpewniej trzeba wiązać ze środową wizytą Johna Rooda. Wiceszef Pentagonu ds. Politycznych odwiedził Warszawę i odbył rozmowy z polskimi oficjelami.

"Konkretna oferta", ale bez bazy
Amerykański portal poświęcony tematyce bezpieczeństwa "Defense One" twierdzi, że przesłanie przedstawiciela Pentagonu było takie, iż o "Fort Trump", czyli dużej stałej bazie, można zapomnieć. - Chodzi raczej o długoterminowe zobowiązanie do takiego rodzaju obecności, jaka już ma miejsce w Polsce. To nie chodzi o jakąś nową bazę, wbrew temu co niektórzy mogą myśleć - powiedział portalowi anonimowy przedstawiciel Pentagonu, który ma być zaangażowany w rozmowy.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://wiadomosci.gazeta.pl

Czytany 148 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Józek Kowalczuk piątek, 15 marzec 2019 05:03 napisane przez Józek Kowalczuk

    A co na to Adrian-wycieraczka?

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA