header portal

piątek, 15 marzec 2019 07:27

Nowa Zelandia: Strzelanina w meczecie. Wiele ofiar śmiertelnych. Zatrzymano "jednego ze snajperów"

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w nocy uzbrojony mężczyzna wtargnął do meczetu Masjid Al Noor w mieście Christchurch i zaczął strzelać do zgromadzonych tam ludzi - podały lokalne media. Władze mówią o co najmniej 50 rannych i licznych ofiarach śmiertelnych. Nowozelandzka policja poinformowała, że podczas ataków w dwóch meczetach zginęło wiele osób i jest wielu rannych. Zatrzymano jedną osobę. Dziennik "Otago Daily Times" twierdzi, że zginęło 27 osób.

Liczba rannych nie przekracza 30 osób - podał na swych stronach wydawany w Dundedin nowozelandzki dziennik. Policja nie wyklucza, że ataki zostały przeprowadzone przez kilka osób pozostających w zmowie. Zatrzymano - jak podkreślono w oświadczeniu dla prasy - "jednego ze snajperów". Zdaniem mediów, strzelanina była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych.

Nie wiadomo, czy przez zamachowców nie są planowane jakieś inne akty terroru. Władze policyjne zaapelowały do obywateli Nowej Zelandii, by unikali zbliżania się do miejsc kultu muzułmańskiego w całym kraju. Do strzelaniny miało też dojść w meczecie Lindwood Masdżid położonym na przedmieściu Christchurch.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.onet.pl

Czytany 95 razy

Skomentuj

Wyszukaj w artykułach

SONDA