niedziela, 31 marzec 2019 09:12

W KG ŻW pożegnano płk. Marka Maika

Napisane przez Natalia Trzeciak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

28 marca żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej pożegnali kończącego zawodową służbę wojskową płk. Marka Maika.

 Płk Marek Maik, zastępca szefa Sztabu Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, został uroczyście pożegnany przez zastępcę komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Roberta Jędrychowskiego, kierowniczą kadrę, żołnierzy i pracowników Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Generał wyraził swoje uznanie dla wiedzy i doświadczenia oficera oraz jego zasług dla Żandarmerii Wojskowej. W podziękowaniu za ponad 10 lat służby dla formacji w ponad 30-letniej służbie wojskowej wręczył płk. Maikowi list gratulacyjny oraz pamiątkowy ryngraf Komendy Głównej ŻW.

Płk Marek Maik podziękował przełożonym i współpracownikom za lata wspólnej służby i bardzo dobrą współpracę oraz życzył sukcesów Żandarmerii Wojskowej. Na zakończenie dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

                                       ***

Płk Marek Maik służbę wojskową rozpoczął w 1988 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. W 2005 i 2006 r. uczestniczył w misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku. W 2008 r. rozpoczął służbę w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej. Był wielokrotnie wyróżniany przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Gwiazdą Iraku, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

źródło: KG ŻW

Czytany 580 razy

Skomentuj