czwartek, 04 kwiecień 2019 21:21

Akcja ratownicza z Darłowa

Napisane przez Akcja ratownicza z Darłowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Lotnicy SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadzili kolejną akcję ratowniczą. Tym razem na pomoc poleciała załoga dyżurna SAR z Grupy Lotniczej w Darłowie.zdjęcie - Akcja ratownicza z DarłowaAkcja ratownicza z Darłowa
We wtorek 2 kwietnia o godzinie 14.50 załoga śmigłowca W-3WARM Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy w Darłowie, otrzymała zadanie ewakuacji na ląd, jednego z załogantów statku, znajdującego się ok. 20 mil morskich na północ od Świnoujścia.

Z otrzymanych informacji wynikało, że stan zdrowia obywatela Ukrainy wymaga specjalistycznej pomocy medycznej.

Śmigłowiec dowodzony przez kmdr. por. pil. Wojciecha Koliczko osiągnął gotowość do działań o godzinie 14.55, startując cztery minuty później, w kierunku rejonu działań. W trakcie dolotu do rejonu akcji nawiązano łączność radiową ze służbami ratowniczymi oraz ze statkiem Anmare. O godzinie 15.53 poszkodowany, podjęty został na pokład śmigłowca i natychmiast rozpoczęto powrót na macierzyste lotnisko, gdzie już oczekiwała karetka pogotowia.

O godzinie 16.47 poszkodowany w stanie stabilnym przekazany został personelowi medycznemu karetki.

***
Była to szósta akcja poszukiwawczo-ratownicza przeprowadzona przez lotników morskich w tym roku i zarazem 644 od momentu powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

źródło: DG RSZ

zdjęcia: kmdr ppor. Marcin Braszak

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwiecień 2019 21:41

Skomentuj