wtorek, 09 kwiecień 2019 20:51

Awanse w DGW

Napisane przez DGW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Gen. bryg. Robert Głąb , dowódca Garizonu Warszawa wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oficerom z DGW. Ceremonia odbyła się w Sali Tradycji, w obecności żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej, którzy współpracują z awansowanymi żołnierzami. Podczas uroczystości dowódca pożegnał też jedną z podwładnych - kpt. Gabrielę Ochab, która odtąd służyć będzie w jednej z jednostek podległych DGW.

Ppłk Andrzej Martyniuk ukończył m.in. Wojskową Akademię Techniczną, a w Dowództwie służy od 2014 r. Otrzymując awans objął obowiązki jednego z wydziałów w Oddziale Personalnym.

Ppłk Arkadiusz Bielski, jako absolwent m.in. Wyższej Szkoły Oficerskiej Inżynierii Wojskowej, zajął stanowisko szefa Wydziału Technicznego w Pionie Logistyki. W samym Dowództwie służy już ponad 10 lat, wcześniej wykonywał obowiązki służbowe w podległych jednostkach wojskowych, m.in. 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia.

Ppłk Jarosław Stawski zanim trafił do dowództwa stołecznego garnizonu, służył m.in. w 4 Brygadzie Kawalerii Pancernej, ale również w Batalionie Reprezentacyjnym, gdzie zdobył doświadczenie niezbędne do wykonywania obowiązków w Pionie Ceremoniału Wojskowego DGW. Awansował do stopnia podpułkownika wraz z wyznaczeniem na stanowisko szefa Wydziału Ogólnego. Ppłk Stawski ukończył m.in. Akademię Obrony Narodowej na kierunku zarządzanie i dowodzenie.

Tego dnia awans do stopnia majora otrzymał kpt. Jacek Rybarczyk, absolwent m.in. Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, który w DGW będzie szefem Sekcji Uzbrojenia i Elektroniki. Wcześniej wykonywał obowiązki m.in. w 15 Brygadzie Zmechanizowanej.

Kpt. Gabriela Ochab będzie służyć w Pułku Ochrony na stanowisku zastępcy dowódcy jednego z batalionów. Kilka lat wcześniej dowodziła kompanią w tej jednostce, skąd trafiła do samego Dowództwa. Podczas swojej kariery wojskowej zdobywała też doświadczenie w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Kosowie.

Gen. bryg. Robert Głąb podziękował oficerom za dotychczasową służbę i zaangażowanie, pogratulował im oraz życzył samych sukcesów w przyszłości.

źródło: DGW

Czytany 1529 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Kowal wtorek, 16 kwiecień 2019 18:37 napisane przez Kowal

    Widzę że brat Zenka idzie jak burza. A dopiero był kapitanem....

Skomentuj