wtorek, 09 kwiecień 2019 21:10

Lubelscy terytorialsi najlepsi w Futsalu

Napisane przez ppłk Marek Pietrzak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Reprezentacja 2. Lubelskiej Brygady OT wygrała rywalizację w halowej piłce nożnej - futsalu. Zawody o puchar dowódcy WOT odbyły się już po raz drugi. W finale rozgrywek lubelscy terytorialsi pokonali drużynę z 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady OT.

W Wojskach Obrony Terytorialnej dużą wagę przywiązuje się do sprawności fizycznej, która jest jednym z kluczowych elementów wyszkolenia żołnierza. Jest ona rozwijana od pierwszych dni służby ochotników. Jedną z jej form są gry zespołowe, a wśród nich halowa piłka nożna – futsal, która jest jedną z konkurencji punktowanych w ramach współzawodnictwa sportowego w WOT.

W rozegranych w ostatni weekend zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej najlepsza okazała się reprezentacja 2. Lubelskiej Brygady OT, drugie miejsce zajęła drużyna z 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 1. Podlaska Brygada OT.
W zawodach startowało 13 drużyn reprezentujących wszystkie brygady obrony terytorialnej, organizatorem zawodów była 5. Mazowiecka Brygada OT.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała WOT w rozgrywkach halowej piłki nożnej na szczeblu Wojska Polskiego.

 ppłk Marek PIETRZAK

Czytany 380 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Józek Kowalczuk środa, 10 kwiecień 2019 04:30 napisane przez Józek Kowalczuk

    Futsal. To Polacy już gęsi, Panie pułkowniku?

Skomentuj