środa, 17 kwiecień 2019 20:35

Wielkanocne spotkanie prezydenta i szefa MON z żołnierzami i pracownikami wojska

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

- Wojsko Polskie musi być silnie osadzone w strukturach NATO, szczególnie w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Jesteśmy na dobrej drodze, aby wzmocnić obecność wojsk amerykańskich w Polsce - mówił w środę szef MON Mariusz Błaszczak w Warszawie, gdzie razem z prezydentem Andrzejem Dudą spotkali się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego z żołnierzami i pracownikami wojska z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Andrzej Duda podkreślił, że nasze społeczeństwo wysoko ceni polskiego żołnierza, wojsko i „etos, który jest w naszej armii, i który jest dla niej tak ważny. Zapewnił, że razem z ministrem obrony narodowej czyni wszystko, żeby polskie służby miały jak najlepiej. Dotyczy to nie tylko uposażenia, ale też tego, „żeby polski żołnierz mógł służyć i bronić Rzeczypospolitej jak najbezpieczniej, czyli żeby był wyposażony w jak najnowocześniejszy sprzęt”.

Prezydent wyraził nadzieję, że polskie wojsko „będzie coraz bardziej wojskiem XXI wieku, wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie”. Przypomniał o planowanym wzroście wydatków na obronność z 2 proc. PKB do 2,5 proc. w 2030 r.

- Mam nadzieję, że sytuacja gospodarcza pozwoli na to, by stało się to szybciej uda się d o 2024 r." - zapowiedział prezydent. "To są wydatki bardzo potrzebne. Kupujemy uzbrojenie i wyposażenie drogie, może nawet bardzo drogie, ale chcemy, żeby było najlepsze" - mówił Andrzej Duda. Podkreślił też konieczność zakupu samolotów piątej generacji. "Chcemy, żeby polskie lotnictwo mogło odejść całkowicie od poradzieckich samolotów. Żeby mogło służyć na najlepszych maszynach, które są na świecie" - dodał.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, składając życzenia przypomniał też, o tych, którzy świąteczny czas spędzą na służbie poza granicami kraju. W poniedziałek, razem z ministrem obrony, prezydent przekazał osobiście życzenia żołnierzom misji EUFOR i KFOR.

Z kolei szef MON składając żołnierzom, pracownikom wojska oraz ich rodzinom życzenia podkreślał, że wszyscy Polacy są dumni z Wojska Polskiego. -

Zawsze widać było służbę, zawsze widać było, że nie traktujecie Państwo swojej misji jako czegoś, co jest dokonywane przez osiem godzin, ale traktujecie swoje powołanie bardzo poważnie i odpowiedzialnie – mówił minister Błaszczak.

                                                                        ***
W trakcie świątecznego spotkania szef MON przekazał gratulacje kapralowi Łukaszowi Pochylskiemu, który jako pierwszy żołnierz w historii naszego kraju, Kryształowej Korony Maratonów Świata w 2018 roku. Projekt Biegnący Patriota, zrealizowany pod patronatem Ministra Obrony Narodowej rozpoczął się 27 stycznia 2018 roku wylotem do Chile, gdzie odbył się pierwszy z biegów maratońskich, a zakończył się maratonem warszawskim 30 września 2018 roku. Ry
Zdjęcie: Jakub Szymczuk ( KPRP)

Czytany 3655 razy

9 komentarzy

 • Link do komentarza ROGI piątek, 19 kwiecień 2019 05:43 napisane przez ROGI

  DO GRZESIEK
  KOLEGA TO LUBI BIEGAĆ Z GOŁĄ DUPCIĄ. NO, KWESTIA GUSTU. JA CHCIAŁBYM WRESZCIE POSŁUŻYĆ W PRAWDZIWEJ ARMII. CHYBA SIĘ NIE DA???????

  DO BRUNON
  MOŻE DO TWOJEJ TRAFIŁY. OK. TYLKO JAKIE??????

 • Link do komentarza Q czwartek, 18 kwiecień 2019 18:41 napisane przez Q

  A mi sie te Panie podobaja

 • Link do komentarza fiat3 czwartek, 18 kwiecień 2019 18:10 napisane przez fiat3

  Wymalowane jak lafi.......y. Co na to regulamin ogólny ? No chyba że ich nie dotyczy w końcu równouprawnienie.

 • Link do komentarza Pron9 czwartek, 18 kwiecień 2019 16:10 napisane przez Pron9

  Nagrody uznaniowe ustawowo powinny trafić do jednostek? Haha... Uznaniowe znaczy jak zasłużysz to dostaniesz... U mnie w jednostce już podzielone.

  ... wysoko ceni żołnierza, ale pracownik RON już nie jest ceniony. Polityka PiS.

  Wesołych świąt. Szkoda nerwów na czytanie tych bzdur

 • Link do komentarza BOLO czwartek, 18 kwiecień 2019 14:10 napisane przez BOLO

  Cala Polska Armia na pierwszym planie panie,na drugim pozostała swoło...

 • Link do komentarza służbista czwartek, 18 kwiecień 2019 13:34 napisane przez służbista

  jedno pytanie dlaczego te panie żołnierki :) maja makijaż na twarzy gdzie jest ich dowódca druzyny - przełożony czemu nie egzekwuje regulaminu ogólnego?

 • Link do komentarza BRUNON czwartek, 18 kwiecień 2019 12:12 napisane przez BRUNON

  Kolego, pieniądze na nagrody uznaniowe dla wyróżniających się żołnierzy trafiły do jednostek w tym tygodniu.

 • Link do komentarza Grzesiek czwartek, 18 kwiecień 2019 10:22 napisane przez Grzesiek

  Do rogi:
  Kolego jak nie pasuje to do cywila, a nie tylko narzekać narzekać narzekać.

 • Link do komentarza ROGI czwartek, 18 kwiecień 2019 07:13 napisane przez ROGI

  CÓŻ ZA WSPANIAŁA I OCIEKAJĄCA TŁUSZCZYKIEM, MIODKIEM I MLECZKIEM PROPAGANDA I KŁAM. OD TRZECH LAT WOJSKO NIE DOSTAJE SKARPET O MUNDURACH POLOWYCH NIE WSPOMINAJĄC (TE GALOWE KUPILIŚMY SOBIE SAMI). MOŻE TATARAK W TYM ROKU OBRODZI TO PRZYNAJMNIEJ Z GOŁYMI DUPAMI NIE BĘDZIEMY BIEGAĆ. CO SIĘ DZIEJE Z PIENIĘDZMI NA NAGRODY UZNANIOWE KTÓRE USTAWOWO POWINNY TRAFIAĆ DO JEDNOSTEK???????

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA