czwartek, 25 kwiecień 2019 19:39

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

Napisane przez kpt. Magdalena Busz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowo przybyłych.

Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących do rezerwy oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe. Na stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wyznaczono trzynastu żołnierzy, a akty mianowania na wyższe stanowiska wręczono jedenastu oficerom.

Zwracając się do nowomianowanych oficerów słowami: „witam na pokładzie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych”, generał Mika pogratulował awansu, podkreślając, że jest to efekt ich pracy, a przybyłym zagwarantował, że w DG RSZ, obowiązków z pewnością nie zabraknie i życzył jak najszybszej adaptacji na nowych stanowiskach.

Płk Radosław Sośnicki w imieniu własnym oraz odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy podziękował za współną służbę w Dowództwie, a także wsparcie ze strony współpracowników i życzliwą atmosferę z jaką spotykał się na co dzień w Dowództwie.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników RON.

źródło: DG RSZ
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz

Czytany 1104 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA