piątek, 03 maj 2019 08:13

MON przeznacza 1,5 mln zł dla NGO na wsparcie weteranów

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MON ogłosił konkurs na realizację zadań publicznych w formie wsparcia weteranom działań poza granicami państwa. Do końca tego roku planuje wydać na ten cel 1,5 mln zł. Pomocą psychologiczną i wsparciem mają być objęci weterani, ich rodziny, a także rodziny poległych na misjach żołnierzy.

W ogłoszeniu podano, że celem zadania jest: "udzielenie pomocy i wsparcia" weteranom działań poza granicami państwa, w tym poszkodowanym; "opieka i pomoc" dla najbliższych członków rodzin weteranów; "uczczenie pamięci i oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom i pracownikom wojska – uczestnikom działań poza granicami państwa"; "opieka i pomoc" dla najbliższych członków rodzin poległych lub zmarłych żołnierzy i pracowników wojska; "integracja i budowanie szacunku" dla weteranów w społeczeństwie, w szczególności w lokalnych społecznościach.

W ogłoszeniu opublikowanym na stronach MON napisano, że zadania konkursowe powinny obejmować m.in.: "udzielanie wsparcia i pomocy psychologicznej weteranom działań poza granicami państwa i weteranom poszkodowanym w działaniach poza granicami państwa oraz ich najbliższym członkom rodziny, w tym m.in. organizowanie warsztatów terapeutycznych, przedsięwzięć z elementami odreagowania psychologicznego". Takie same zadania zostały sformułowane wobec członków rodzin poległych lub zmarłych żołnierzy i pracowników wojska. R

 

 

Czytany 284 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA