wtorek, 14 maj 2019 04:33

Naprawił lotnictwo wojskowe. Usłyszał zarzuty. Kulisy zatrzymania generała Lecha Majewskiego

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Generał Lech Majewski to najwyższy rangą oficer, któremu w III RP prokuratura postawiła zarzuty. Chodzi o sprawę organizacji pokazów lotniczych Air Show w Radomiu. Śledczy zarzucają mu przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie środków poprzez „pozostawienie ich w dyspozycji SWAT” - stowarzyszenia, które współorganizowało pokazy lotnicze. - Pan generał nie mógł przywłaszczyć pieniędzy, którymi nigdy nie mógł rozporządzać jako właściciel – odpiera zarzuty Radosława Baszuk, pełnomocnik generała.

Generał pilot Lech Majewski to oficer lotnictwa wojskowego. Przeszedł przez wszystkie szczeble dowodzenia w Siłach Powietrznych. Po serii katastrof samolotów należących do polskiego wojska - w tym tej najtragiczniejszej, pod Smoleńskiem - prezydent Bronisław Komorowski w 2010 roku wyznaczył go na dowódcę Sił Powietrznych. Zadaniem generała było uporządkowanie katastrofalnej wówczas sytuacji w lotnictwie wojskowym. Zmienił więc procedury i zasady wykonywania lotów oraz system szkolenia pilotów. W efekcie przez ponad pięć następnych lat wojskowe statki powietrzne latały bez katastrof i poważniejszych wypadków.

W grudniu 2013 roku gen. Majewski został głównodowodzącym polską armią, jako Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Z wojskiem pożegnał się 31 czerwca 2015 roku w randze generała broni.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.onet.pl

Czytany 796 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA